دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیر عمارت نوفل لوشاتو مطرح کرد:

مدیر عمارت «نوفل لوشاتو »گفت که فعلا این مجموعه برنامه‌ای برای از سر گیری اجراهای خود ندارد چون اجرای تئاتر در سالنی بدون تماشاگر، بی‌معناست.
مدیر عمارت «نوفل لوشاتو »گفت که فعلا این مجموعه برنامه‌ای برای از سر گیری اجراهای خود ندارد چون اجرای تئاتر در سالنی بدون تماشاگر، بی‌معناست.

هنرمندنیوز: داود نامور درباره وضعیت اجراهای عمارت نوفل لوشاتو که همچون دیگر تئاترهای مرکز شهر به دلیل شرایط اجتماعی چند وقت اخیر تعطیل است گفت: فعلا برنامه‌ای برای از سر گیری اجراها نداریم. اگر شرایط در چند روز آینده آرام شود، در بهترین حالت از اواخر هفته جاری اجراهای خود را شروع می‌کنیم تا گروه‌های نمایشی در این فاصله، فرصتی برای تبلیغ و اطلاع‌رسانی آثار خود داشته باشند.

او ادامه داد: شرایط اجتماعی در چند روز اخیر برای اجرای تئاتر مناسب نبود. در این وضعیت نه گروه‌های نمایشی اشتیاقی برای اجرای آثار خود داشتند و نه ما تمایلی برای فعالیت مجموعه داشتیم، بنابراین بهتر دیدیم فعلا فعالیت‌های خود را متوقف کنیم.

نامور با اشاره به محدودیت‌های اینترنت در چند وقت اخیر اضافه کرد: شرایط خاص اینترنت سبب شده گروه‌های نمایشی فرصتی برای اطلاع‌رسانی و تبلیغ نمایش‌های خود نداشته باشند. از طرف دیگر، تماشای تئاتر حال مساعدی می‌خواهد و به نظر می‌رسد فعلا دیدن تئاتر از حوصله مردم خارج است. با این وصف طبیعتا اجرای نمایش در این شرایط بی‌معنی است. وقتی تماشاگری در سالن نباشد، یک گروه نمایشی بعد از ماه‌ها تمرین و صرف هزینه، برای سالن خالی که نمی‌تواند روی صحنه برود.

او در عین حال تاکید کرد که این مجموعه نمایشی، همراهی لازم را با گروه‌هایی که در چند روز اخیر متضرر شده‌اند، خواهد داشت و طبیعتا گروه‌های بعدی که در نوبت اجرا هستند، شرایط را درک می‌کنند و هوای همکاران خویش را دارند.

نامور افزود: گاهی در این وضعیت بعضی از گروه‌ها از ادامه اجرای خود منصرف می‌شوند. به هر حال ما با گروه‌هایی که اجرایشان با شرایط ناآرام اخیر همزمان شده است، همکاری لازم را داریم. ما سالن را تعطیل کردیم تا آنان اجرای بهتری داشته باشند چون مسئولان که اجراهای ما را تعطیل نکردند. بنابراین همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا گروه‌ها کمترین ضرر را متحمل شوند.

وی در پایان خواستار برطرف شدن محدودیت‌های اینترنت شد و یادآوری کرد: امروزه حضور اینترنت در زندگی روزمره ما بسیار پررنگ است و بویژه در دوران کرونا بسیاری از فعالیت‌های ما به فضای مجازی منتقل شد. نمی‌توان تصور کرد که با محدودیت‌های فعلی بتوانیم به روال عادی زندگی خود بازگردیم و امیدوارم مسئولان و بویژه وزارت ارتباطات هرچه زودتر تدبیری برای حل این مشکل بیندیشند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..