دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی هنرمندنیوز با بازیگر فیلم نگهبان شب

فهیمه هرمزی، متولد هجده فروردین هزار و سیصد و هفتاد، خراسان جنوبی، بیرجند، فارغ التحصیل حسابداری که در کارنامه هنری او بازی در تئاترهای "آناناس"، "ابله"، "عروس خوشه های اقاقی"، "ناک اوت"، "در می زنند"، "کافه سایه"، "روزهای بی قوام"، "شپش" و فیلمهای سینمایی "رویای تلخ" و " نگهبان شب" دیده می شود.
فهیمه هرمزی، متولد هجده فروردین هزار و سیصد و هفتاد، خراسان جنوبی، بیرجند، فارغ التحصیل حسابداری که در کارنامه هنری او بازی در تئاترهای "آناناس"، "ابله"، "عروس خوشه های اقاقی"، "ناک اوت"، "در می زنند"، "کافه سایه"، "روزهای بی قوام"، "شپش" و فیلمهای سینمایی "رویای تلخ" و " نگهبان شب" دیده می شود.

هنرمندنیوز: با فهیمه هرمزی که در جشنواره چهلم فجر با فیلم "نگهبان شب" حضور دارد گفتگویی کوتاه داشته ایم که با هم می خوانیم.

این فیلم چه حرفی برای گفتن دارد؟

فسادهای اقتصادی که در جامعه وجود دارد و تاثیر عمیقی بر قشر ضعیف و یا متوسط دارد، همچنین از تضادهای اقتصادی و اجتماعی می گوید، از عشق، شرافت و نگاهی که از روی ترحم و دلسوزی به طبقه فرودست جامعه نباشد.

نقش چه ویژگی هایی داشت که آن را پذیرفتید؟

سادگی و آلایشی بودنش و بعد از این لهجه کرمانی شیرین آن برای من جذاب بود که تمام تلاش خودم را کردم آن را به درستی یاد بگیرم، امیدوارم موفق بوده باشم.

فکر می کنید فیلم با اقبال مردم مواجه شود؟

قطعا با سبقه درخشانی که آقای میر کریمی دارند، مخاطبان فیلمهایشان اساساً با تفکر و دغدغه و نگاه ناتورالیستی به دور از اضافه گویی ایشان آشنا هستند و انشالله که این فیلم ساده و روان اما پر محتوا و نمادگرایانه با  استقبال خوب مخاطبانش مواجه میی شود.

جشنواره هایی مثل جشنواره فجر چقدر به روند رو به رشد سینمای ما کمک می کند؟

نمی شود با قطعیت گفت رشد سینمای ما متاثر از این جشنواره است یا خیر، اما بی تاثیر در دیده شدن برخی از آثار جوانهایی که خلاقانه کار می کنند نیست، در طی این سالها در  بخشهای مختلف جشنواره برخی از آثار خوب مشاهده شده که با ثمره خوبی هم در فجر مواجه شده و انگیزه دو چندان در ادامه مسیر داده است،داما این وسط اگر  یک سری فیلترینگ ها نباشد قطعا امکان بهتری در روند رو به رشد سینمای ما خواهد داشت، باید اجازه دهیم از زوایای مختلف به محتواها پرداخته شود و من اینطور فکر می کنم که حذف کارها به دلیل عدم مطابقت با استانداردهای جشنواره در انگیزه و حتی رشد فیلمسازان جوان تاثیر به سزایی دارد.

فضا چقدر برای رشد جوانها در عرصه نمایش و تصویر مهیا است؟

تقریبا پاسخم در دل پاسخ سوالی قبلی هم بود ولی خب خوشبختانه اینروزها جوانان خلاق و دغدغه مند و پرتلاش چه در عرصه نمایش و چه در تصویر بسیار به چشم می خورند اما اگر حمایت و پشتیبانی بیشتر مدیران و فعالان این عرصه به لحاظ مختلف در اختیارشان قرار بگیرد قطعا در شرایط اِستیبل تر، مشتاقانه و با قدرت بیشتر، آثار با کیفیت تری را تولید خواهند کرد و بهتر به پرورش تفکرشان کمک می شود.

سختی ها و شیرینی های دنیای بازیگری از نظر شما چیست؟

اگر بخواهم خودم را بگویم از روند تحلیل  شخصیت و درونی کردن کاراکتر، پروسه فشرده تمرین، تا آسیبهای جسمی که بر من وارد شده همه اش شیرین و لذت بخش بوده و برای من خاطره ساز، برای من هر لحظه از سختی های این دنیای عجیب یک تجربه خوب و فراموش نشدنی است، به دنبال نقشهای سخت هستم تا خودم را به چالش بکشم و سخت برای آن تلاش کنم، آنوقت است که نتیجه برای من لذت بخش می شود.

فکر می کنید ده سال بعد کجا باشید؟

خب ببینید آینده نگری خوب است اما اگر از کاری که در لحظه و حال انجام می دهید لذت نبرید و احساس موفقیت نکنید بی فایده تست، بنابراین من سعی می کنم از مسیرم لذت ببرم و کارم را تا جایی که می توانم  به درستی انجام بدهم تا به رویایی که در سرم می پرورانم نزدیکتر بشوم، هیچ بازیگری موفق نیست مگر این‌که در طول زندگانی اش، موفقیت را درون خودش احساس کند، هیچ تحسین و هیچ نشانه موفقیتی نمی‌تواند آن را به ما بدهد! "البته این را استلا آدلر می گوید، این احساس و اعتماد به نفس یک بازیگر باید به رغم هردچیزی، از درون خود او سرچشمه بگیرد، اگر در لحظه و در مسیر این را حس کنیم تاثیراتش را در ده سال بعد هم خواهیم دید اما به طور کلی دوست دارم ده سال دیگر اندیشه ام نسبت به بازیگری و تکنیکهای بازیگری عمیق شده باشد تا در هر جایگاهی که باشم احساس خوبی داشته باشم.

 

عباسعلی اسکتی

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..