شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی هنرمند نیوز با بازیگر تلویزیون و سینما

فوژان قبادیان، متولد هجده اردیبهشت هزار و سیصد و هفتاد و چهار، اصالتا کورد کلهر، فارغ التحصیل رشته بازیگری از کانون سینماگران جوان، بازیگر تمرین یه حبه قند از رضا میر کریمی، سریال نمایش خانگی اسپرین، سریال نفس و سریال زیر خاکی.
فوژان قبادیان، متولد هجده اردیبهشت هزار و سیصد و هفتاد و چهار، اصالتا کورد کلهر، فارغ التحصیل رشته بازیگری از کانون سینماگران جوان، بازیگر تمرین یه حبه قند از رضا میر کریمی، سریال نمایش خانگی اسپرین، سریال نفس و سریال زیر خاکی.

هنرمندنیوز: با فوژان قبادیان که از امشب شاهد هنرنمایی او در سریال زیرخاکی دو هستیم گفتگویی داشته ایم که با هم می خوانیم

چرا از اینهمه هنر بازیگری را انتخاب کرده اید؟

من سوم دبیرستان بودم که یک خانم کارگردان به دبیرستان ما آمدند و برای یک کار کوتاه من را انتخاب کردند، من هم به اصرار کارگردان قبول کردم و وقتی که رفتم برای آن کار کوتاه فهمیدم که خیلی به این حرفه علاقه دارم و این باعث شد بعد از دوره دبیرستان بازیگری بخوانم.‌

یک نقش باید چه ویژگی هایی داشته باشید که آن را انتخاب کنید؟

نقشی باشد که جای بازی داشته باشد و توانایی های من را نشان بدهد، استعداد و شوقی که با تک تک سلول های بدنم احساس می کنم، دوست دارم تمام نقش ها را بازی کنم، مثلا دوست دارم نقش یک بیمار روانی یا معتاد یا یک کاراکتر خیلی عاشق را بازی کنم، در کل من به شخصه فکر می کنم توانایی اجرای تمام نقش ها را داشته باشم.

در میان فیلم های ایرانی نقشی بوده که شما دوست داشته باشید آن را بازی کنید؟

با اینکه به سن من نمی خورد اما دوست داشتم در فیلم قرمز فریدون جیرانی به جای خانم هدیه تهرانی یا در فیلم درباره الی کار آقای فرهادی به جای خانم ترانه علیدوستی یا فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنند کار خانم درخشنده جای خانم طناز طباطبایی باشم.

فضای سینما و نمایش برای رشد یک جوان چقدر ایده آل است؟

در سینما استعداد، پشتکار و امیدوار بودن خیلی مهم است ولی قطعا شانس هم دخیل است و به نظر من پشتکار و امید و کار کردن مداوم می تواند به رشد و کامیابی کمک کند.

مافیا چقدر در دنیای تصویر و نمایش وجود دارد؟

متاسفانه مافیا در سینما وجود دارد، خیلی هم زیاد ولی خود من با کار کردن و امید داشتن به کارم ادامه می دهم تا موفق شوم و اعتقاد دارم وقتی آدم برای هدفش بجنگد حتما به آن می رسد.

دوست دارید در کنار کدام بازیگران و برای کدام کارگردان بازی کنید؟

آرزوی هر بازیگری این است که با آقای فرهادی کار کند، خانم پوران درخشنده، همکاری دوباره با آقای جلیل سامان، آقای هومن سیدی، فریدون جیرانی، آقای روستایی و خیلی از کارگردانهای به نام دیگر، در بین بازیگرها هم خیلی دوست دارم با آقای شهاب حسینی، فاطمه معتمد آریا، پرویز پرستویی و خانم هدیه تهرانی بازی کنم، در واقع  من به خاطر علاقه شدید به خانم هدیه تهرانی عاشق بازیگری شدم.

تلخی ها و شیرینی های این حرفه چیست؟

یکی از تلخی های این کار مثلا این است که در کاری انتخاب شده اید و تا نیمه راه هم رفته اید و ناگهان بی هیچ دلیلی حذفتان می کنند و برای بازیگران تازه وارد تبعیض قائل می شوند، از شیرینی های این کار هم که قطعا برای همه و من این است که بتوانید از عهده نقشتان بر بیایید و مخاطب کاراکتر شما را باور کند و دوست داشته باشد، اینکه کلا من سر صحنه فیلم برداری حال خیلی خوبی دارم، پر انرژی هستم و این باعث می شود تمام غم های خودم را فراموش کنم، کار کردن با گروهای خوب و پر انرژی که آرزوی هر بازیگری است.

فعالیتی در زمینه مدلینگ و یا به آن علاقه ندارید؟

تا حالا کار مدلینگ انجام نداده ام ولی اگر کاری پیشنهاد شود که در چهارچوب قانون کشورم باشد شاید انجام بدهم.

هدف و  آرمانشهر شما در دنیای هنر مخصوصا بازیگری چیست؟

هدف من این است که بتوانم در حرفه بازیگری خیلی موفق بشوم و بتوانم تمام نقش ها را به خوبی ایفا کنم، سیمرغ و جایزه های بین ‌المللی بگیرم و برای مردم عزیز کشورم افتخار کسب کنم.

از فعالیت های پیش رو صحبت می کنید؟

سریال زیر خاکی دو به کارگردانی آقای جلیل سامان هر شب ساعت بیست و دو از کانال یک در حال پخش است و دو کار سینمایی که به زودی اکران می شوند.

 

عباسعلی اسکتی

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..