یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

اسامی فیلم های راه یافته به بخش سینمای ایران جشنواره میراث فرهنگی یادگار اعلام شد.
اسامی فیلم های راه یافته به بخش سینمای ایران جشنواره میراث فرهنگی یادگار اعلام شد.

هنرمندنیوز: به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، هیات انتخاب جشنواره پس از بازبینی ۵۱۰ مستند ارسالی به دبیرخانه جشنواره در سه گروه سینمای ایران (بخش های بلند، نیمه بلند و کوتاه) ،میراث  معنوی (ناملموس) و میراث فرهنگی قزوین در مجموع ۸۶ فیلم را به عنوان فیلم های راه یافته به جشنواره انتخاب کردند.

هیات انتخاب بخش سینمای ایران، بخش مستندهای بلند و نیمه بلند متشکل از سام کلانتری، شاهین پورداداشی و مرتضی هواسی و هیات انتخاب بخش مستندهای کوتاه متشکل از حسن لطفی، آرش اسحاقی و سعید تارازی فیلم های بخش سینمای ایران را به شرح زیر اعلام کردند:

بخش مستندهای بلند:

آیینه دار ( پویان کاظمی)

بهارستان، خانه ملت ( بابک بهداد)

چاووش، از درآمد تا فرود (آرش رییسیان، هانا کامکار)

در جستجوی خانه خورشید (مهدی باقری)

حافظ و گوته (فرشاد فرشته حکمت)

وه انتیوک شاپور (سودابه مجاوری)

بخش مستندهای نیمه بلند:

عشق و خاک (امیر یوسفی)

زیگورات چغازنبیل (مجید سرویتی)

گراند هتل (ابوالفضل سروش مهر)

آناهید (حمیدرضا علیپور)

آیینه خیال (کامیار فاروقی)

دورمز (محمد عبداللهی )

عید خون (مجتبی محمودی)

خیالی ساز (گیتی باقری)

خیابان شاعر (شهرام میراب اقدم)

خان بی بان (ناصر شعبانی)

لرستان، کهن سرزمین قوم کاسیت (مرحوم منوچهر طیاب)

نواجش (شهروز توکل)

پسر ویشتاسب (عباس صاحب)

رازهای سرسورن (بهمن ابراهیمی)

خیابان (ابوالفضل سروش مهر)

رودنامه خوانی (فرشاد احمدی دستگردی)

سرای کهن (محسن رمضان زاده)

ورس (جواد وطنی)

بخش مستندهای کوتاه:

آسک (مهدی زمانپورکیاسری)

آثارعجم (حسن نقاشی)

بافندگان خیال (سید محمدصادق جعفری)

چغامیش (آریان عطارپور)

فروغ کوچه بن بست (فرشته توکلی)

همه چیز برای فروش (احمد صراف یزد)

خدای خانه مسجد عتیق (آرتا تاری)

از تیغ تا لب دریای آبسکون (رضا مجلسی)

برج رادکان (احسان ملازاده، حجت حیدری))

اوسیا (علیرضا دهقان)

پریخوانی (معصومه کیانی)

خاطرات یک بالکن (مجتبی محمودی)

ملک (محمد مهدی ملک قاسمی ، رضا ملک قاسمی)

صف سلام (هادی آفریده)

کلماکلدر (حجت الله حافظی)

سوزنگرد (معصومه نورمحمدی)

ملودی سنگ (پرویز رستمی)

زنان بنی اسد (مریم فرساد)

نقش زیگلر (محمد طالبی)

اهواز قدیم ( ایوب مروانی پور)

 

جشنواره فیلم های میراث فرهنگی یادگار به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و با همکاری معاونت امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی،شبکه مستند،انجمن کارگردانان سینمای مستند، انجمن سینمای جوانان، صدا و سیمای مرکز قزوین، استانداری قزوین و شهرداری قزوین در تاریخ ۲۶ تا ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار و نمایش آثاربه صورت آنلاین و از طریق پلتفرم هاشور خواهد بود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..