چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ۸ فوریه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت» از فردا به دو شکل حضوری و مجازی آغاز به کار می‌کند و علاقه‌مندان برای تماشای آنلاین می‌توانند با تهیه بلیت از سایت هاشور وارد خانه جشنواره شوند.
شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت» از فردا به دو شکل حضوری و مجازی آغاز به کار می‌کند و علاقه‌مندان برای تماشای آنلاین می‌توانند با تهیه بلیت از سایت هاشور وارد خانه جشنواره شوند.

هنرمندنیوز: جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت از یکشنبه ۲۰ آذر در پردیس سینمایی ملت شروع می‌شود و فیلم‌های خارجی و ایرانی در بخش‌های رقابتی و غیررقابتی به نمایش درمی‌آیند.

تجربه برگزاری مجازی جشنواره در دوران کرونا مخاطب تازه‌ای را به «سینما حقیقت» اضافه کرد و به همین دلیل با وجود بهبود شرایط، این رویداد امسال در کنار برگزاری فیزیکی فیلم‌های خود را در بستر اینترنت هم نمایش می‌دهد.

آن دسته از مخاطبانی که در جشنواره ثبت نام کرده‌اند با دریافت پیامکی که ثبت نام آن‌ها را تایید می‌کند از فردا (۲۰ آذر ماه) می‌توانند از طریق سایت جشنواره سینما حقیقت وارد خانه جشنواره شوند و مردم علاقه‌مند هم با خرید بلیت از سایت هاشور می‌توانند فیلم‌ها را تماشا کنند.

در ادامه فیلم‌های بخش‌های مختلف جشنواره مرور می‌شود:

بخش بین‌الملل

مستندهای نیمه بلند:

۱. «جای جبران ندارد» اثر لاسلو هالاس با مدت زمان ۴۲ دقیقه، محصول کشور مجارستان

۲. «تنها باد» اثر زوفیا کوالوسکا با مدت زمان ۶۰ دقیقه، محصول کشور لهستان

۳. «نردبان ایوان» اثر نیکولای بم با مدت زمان ۶۰ دقیقه، محصول کشور روسیه

۴. «نقاش مستقل» اثر جیوگو وارلا سیووا با مدت زمان ۵۲ دقیقه، محصول کشور پرتغال

۵. «موج فراگیر» اثر سیمونه پیزی با مدت زمان ۴۵ دقیقه، محصول کشور ایتالیا

۶. «خواکین پسرعموی من» اثر لوسیانو گیاردینو با مدت زمان ۴۷ دقیقه، محصول کشور آرژانتین

مستندهای بلند:

۱. «ریشه‌ها» اثر ته‌آ لوکاچ با مدت زمان ۷۹ دقیقه، محصول کشور صربستان

۲. «زندگی فولادی» اثر انوئل باوئر با مدت زمان ۹۵ دقیقه، محصول کشور پرو

۳. «اپی بین مرگ و زندگی» اثر مهدی سالکی و فیراس رازک با مدت زمان ۶۲ دقیقه، محصول کشور سوئد

۴. «جی ئی اس ۲» اثر ناستیا کورکیا با مدت زمان ۷۷ دقیقه، محصول مشترک کشورهای روسیه و ایتالیا

۵. «ودت» اثر کلودین بوریس و پاتریس چاگنارد با مدت زمان ۱۰۰ دقیقه، محصول کشور فرانسه

۶. «فرار» اثر نیری آدلین هی با مدت زمان ۷۰ دقیقه، محصول مشترک کشورهای کامبوج و فرانسه

۷. «۳۵ میلیمتری: میراثی از دست رفته» اثر آشیک مصطفی با مدت زمان ۷۰ دقیقه، محصول کشور بنگلادش

۸. «بنده نیکوکار» اثر خوان ایگناسیو زوالوس با مدت زمان ۷۲ دقیقه، محصول کشور آرژانتین

مستندهای کوتاه:

۱. «دیروز، امروز، فردا» اثر آورهان دده با مدت زمان ۱۵ دقیقه، محصول مشترک کشورهای ترکیه، لبنان، سوریه و سودان

۲. «خیلی راحت نباش» اثر شیما التمیمی با مدت زمان ۹ دقیقه، محصول کشور یمن

۳. «یوستاپیا» اثر دنیسا پاروبکوا با مدت زمان ۲۹ دقیقه، محصول کشور اسلواکی

۴. «مدار چهل و پنجم» اثر لارنس ابوحمدان با مدت زمان ۱۵ دقیقه، محصول کشور عمان

۵. «و سپس دریا را سوزاندند» اثر ماجد الرحیمی با مدت زمان ۱۲ دقیقه، محصول کشور قطر

۶. «آخرین عکس» اثر مهمت آکیف گولر با مدت زمان ۱۹ دقیقه، محصول کشور ترکیه

۷. «کنسرت بالکنی» اثر دیانا کادلوبوسکا و کریستف کادلوبوفسکی با مدت زمان ۱۶ دقیقه، محصول کشور لهستان

۸. «محمد ساتو، مسلمان ژاپنی» اثر آتسوشی کادو واکی با مدت زمان ۳۹ دقیقه، محصول کشور ژاپن

بخش شهید آوینی:

۱. «۶۴۱۰ روز اسارت» (زهره نجف زاده)

۲. «آغازگر یک پایان» (امید حسن‌زاده)

۳. «برای پس از مرگم» (عبدالرضا نعمت‌اللهی)

۴. «پاییز پنجاه سالگی» (محسن اسلام‌زاده)

۵. «پناه به دریا» (کامران رحیمی)

۶. «در پس جنگ» (محمدحسین محمودیان)

۷. «ردی از یک مرد» (ساسان فلاح‌فر)

۸. «سه نهزارم» (بهروز نورانی پور)

۹. «عملیات دماوند» (احسان مشکور)

۱۰. «قرار روز شانزدهم» (سیدمحمداحسان اصغرزاده)

۱۱. «همه چیز از بالا قشنگ تر است» (کاوه حدادی)

۱۲. «ضیاء الدین» (محمدرضا دهستانی)

بخش مسابقه ملی:

مستندهای بلند:

۱. «امین الضرب» به کارگردانی جمشید بیات ترک

۲. «ردی از یک مرد» ساخته ساسان فلاح‌فر

۳. «دیافراگم» به کارگردانی جواد وطنی

۴. «اپی بین مرگ و زندگی» به کارگردانی مهدی سالکی

۵. «قانماز» به کارگردانی علی قاسمی و جعفری موسوی

۶. «سه نهزارم» به کارگردانی بهروز نورانی پور

۷. «کوهستان بی صدا» به کارگردانی فرود عوض‌پور

۸. «خونه مامان شکوه» به کارگردانی مهدی بخشی مقدم

۹. «آقا نعمت» به کارگردانی علی تک روستا

۱۰. «برزخی‌ها» به کارگردانی عارف افشار

۱۱. «برای پس از مرگم» به کارگردانی عبدالرضا نعمت‌اللهی

۱۲. «دنیای وحشی زاگرس» به کارگردانی فرشاد افشین پور

۱۳. «قرار روز شانزدهم» به کارگردانی  سیدمحمداحسان اصغرزاده

۱۴. «پاییز پنجاه سالگی» به کارگردانی محسن اسلام زاده

۱۵. «پیله ابریشم» به کارگردانی  محسن آقایی

۱۶. «غیرمسکونی» به کارگردانی مسعود زارعیان

مستندهای نیمه بلند:

۱- «آب ما را خواهد برد» به کارگردانی محمد احسانی

۲- «جای زخم جنگ» به کارگردانی عرفان علی‌حسن‌زاده

۳- «بازمانده» به کارگردانی علیرضا کرمی

۴- «راه پر ستاره» به کارگردانی احمد سیدکشمیری

۵- «خیشی که دشت‌ها را شیار زد» به کارگردانی احسان غیبی حاجیور

۶- «دفک» به کارگردانی بهنام بیرم‌وند

۷- «اپوش» به کارگردانی بهمن ابراهیمی

۸- «جاده استخوان» به کارگردانی بهروز نورانی‌پور

۹- «اسپانک» به کارگردانی محمدرضا خوش‌فرمان

۱۰- «شهر گمشده» به کارگردانی مهدی افشار نیک

۱۱- «عزیز» به کارگردانی مهدیه سادات محورجعفری

۱۲- «واهگ» به کارگردانی حدیث جان بزرگی

۱۳- «بلوار اتحاد» به کارگردانی صادق زارع

۱۴- «دیواره‌های مرز» به کارگردانی فاطمه مرزبانی

۱۵- «علی مسیو» به کارگردانی مسعود میر

مستندهای کوتاه:

۱- «اصیل» (سعید آلبوعبادی)

۲- «سامورایی‌ها در کردستان» (مصعب عباسی سر، سرکوت نیکدل)

۳- «یک قایق روی دریا» (آرمان قلی پور دشتکی)

۴- «مه لقا» (مریم جمالی)

۵- «روایت فرهت» (امیراطهر سهیلی)

۶- «پرواز بر فراز خانه خورشید» (مهدی باقری)

۷- «مترسک‌ها می‌رقصند»   (محسن شیرزایی)

۸- «آت اوغلان» (هادی شریعتی)

۹- «آنجلینا» (رضا دانش‌پژوه)

۱۰- «کشیم عاشق» (امیر آقاعبدالهی)

۱۱- «پیر طاهر» (حامد قاسمی)

۱۲- «پسر کوهستان» (احسان کمرخانی)

۱۳- «سرخدار» (محسن سخا)

۱۴- «ققنوس» (مونا شمس)

۱۵- «ماراتن به سوی خط باریک قرمز» (کتایون جهانگیری)

۱۶- «آستان خورشید» (حمیدرضا محروقی)

۱۷- «رضایت مادر» (امین لطفی شهپر)

۱۸- «سنگ‌های مرز» (روح‌الله اکبری)

۱۹- «فرش عرش» (روح الله توکلی)

۲- «ماهر» (محمد سلیمی راد)

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..