دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

فیلم سینمایی « برگ‌ جان» ساخته ابراهیم مختاری در شانزدهمین جشنواره توسعه سبز، برگزیده و مورد تقدیر قرار گرفت.
فیلم سینمایی « برگ‌ جان» ساخته ابراهیم مختاری در شانزدهمین جشنواره توسعه سبز، برگزیده و مورد تقدیر قرار گرفت.

هنرمندنیوز: بیست‌وششمین همایش ملی_منطقه‌ای انجمن متخصصان محیط‌زیست ایران و شانزدهمین جشنواره توسعه سبز که به صورت مجازی در اسفندماه امسال با عنوان «محیط زیست در برنامه‌ریزی و آمایش سرزمین، جایگاه و چشم‌انداز تعاملات منطقه‌ای و جهانی» برگزار شد، فیلم سینمایی «برگ‌جان» از میان آثار ارسالی در بخش بهترین فیلم در حوزه محیط‌زیست برگزیده شد.

دردانه آقاجانی، عضو هیئت مدیره انجمن متخصصان محیط‌زیست و از داوران شانزدهمین جشنواره توسعه سبز بیان کرد: امسال بیست و ششمین سالگرد همایش در کنار جشنواره توسعه سبز برگزار شد و مانند دوره‌های گذشته این رویداد از آثار برگزیده که در حوزه محیط‌‎زیست تولید و ساخته شده‌اند تقدیر به عمل آمد.

او ادامه داد: این جشنواره امسال در روزهای سوم و چهارم اسفندماه برگزار و در بخش فیلم‌های حوزه محیط‌زیست از میان آثار ارسالی به دبیرخانه، فیلم «برگ‌جان» ابراهیم مختاری برگزیده و از آن تقدیر شد. همچنین  از فرهاد دبیری، پیشکسوت حوزه حقوق محیط‌زیست تقدیر به عمل آمد.

آقاجانی درباره شیوه برگزاری این  جشنواره نیز توضیح داد: این جشنواره در چهارده دوره گذشته به صورت حضوری برگزار شد و از سال ۹۹ به دلیل پاندمی و شیوع کرونا به صورت برخط به فعالیت خود ادامه داد. در این رویداد فیلم‌ها به صورت عمومی نمایش داده نمی‌شوند و پس از دریافت توسط دبیرخانه با حضور هیئت داوران که از اعضا هیئت مدیره انجمن متخصصان محیط‌زیست به ریاست مجید عباسپور است، آثار بررسی و مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. نقاشی، عکاسی و فیلم سه بخش اصلی جشنواره توسعه سبز است که هر ساله در آذرماه فراخوان آن اعلام می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..