دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۳ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

چند تغییر در قوانین اسکار؛

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار اعلام کرد برای اولین بار و فقط برای یک سال فیلم های اکران شده در سرویس های ویدئوی درخواستی (VOD) را واجد شرایط حضور در این جوایز سینمایی قلمداد خواهد کرد.
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار اعلام کرد برای اولین بار و فقط برای یک سال فیلم های اکران شده در سرویس های ویدئوی درخواستی (VOD) را واجد شرایط حضور در این جوایز سینمایی قلمداد خواهد کرد.

به گزارش هنرمندنیوز, و به نقل از ورایتی، به سبب بحران جهانی ویروس کرونا، آکادمی اسکار اعلام کرد به طور موقت و تنها برای یک سال فیلمهایی که اکران سینمایی نداشته باشند را واجد شرایط رقابت در شاخه‌های این جوایز سینمایی خواهد دانست، این در حالی است که پیش از این ۷ روز اکران تجاری در منطقه لس آنجلس شرط ضروری حضور در جوایز اسکار بود.

آکادمی اسکار تصریح کرد این امتیاز موقت شامل همه فیلمهای اکران آنلاین نخواهد شد و تنها فیلمهایی می توانند از این امتیاز استفاده کنند که پیش از این، تاریخ اکران سینمایی‌ها اعلام شده باشد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در نهایت در سرویسهای ویدئوی درخواستی (VOD) اکران شده اند. این فیلمها همچنین در طول ۶۰ روز اکران آنلاین خود باید در سایت نمایش آنلاین آکادمی اسکار (ویژه اعضا) نیز به نمایش گذاشته شود.

«دیوید روبین» رئیس آکادمی اسکار و «دان هادسن» رئیس هیئت مدیره آکادمی در بیانیه‌ای اعلام کردند: «آکادمی قویا معتقد است که هیچ روشی فوق العاده تر از تماشای جادوی سینما روی پرده بزرگ سینما نیست و تعهد ما به این موضوع تغییرناپذیر است اما بحران تاریخی و تراژیک شیوع ویروس کرونا ما را ملزم به ایجاد تغییراتی موقت در قوانین کرده است. آکادمی در این دوران نامطمئن از همکاران و اعضای خود حمایت میکند و اهمیت آثار آنها باید دیده و مورد تقدیر قرار بگیرد، بویژه در برهه زمانی کنونی که سینمادوستان بیش از از هر زمان دیگری فیلمها را ستایش میکنند.

با آغاز مجدد فعالیت سینماها، شرایط ۷ روز اکران تجاری در سینما به عنوان یکی از شرایط اصلی حضور در جوایز اسکار بار دیگر اعمال خواهد شد و فیلمهایی که پیش از این اکران آنلاین شده‌اند دیگر نیازی به اکران سینمایی نخواهند داشت. آکادمی نیز علاوه بر منطقه لس آنجلس، ۷ روز اکران در نیویورک، شیکاگو، میامی، آتلانتا و منطقه خلیج سانفرانسسیکو را نیز خواهد پذیرفت.

آکادمی اسکار همچنین اعلام کرد دو شاخه بهترین تدوین صدا و بهترین صداگذاری ادغام می شوند و از این پس یک جایزه به این دو شاخه تعلق خواهد گرفت و بنابراین تعداد شاخه های آکادمی اسکار به ۲۳ کاهش می‌یابد. 

همچنین برای اولین بار، تمامی اعضاء واجد شرایط رای دادن در مرحله اولیه شاخه بهترین فیلم بین‌المللی خواهند بود. اعضاء برای رای دادن باید حداقل زمانی تعیین شده از آثار سینمایی را تماشا کرده باشند.

نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (بامداد دوشنبه ۱۱ اسفند) برگزار می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..