جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

اکران خصوصی فیلم سینمایی «لیپار» به کارگردانی حسین ریگی در پردیس سینمایی صبا برگزار شد.
اکران خصوصی فیلم سینمایی «لیپار» به کارگردانی حسین ریگی در پردیس سینمایی صبا برگزار شد.

هنرمندنیوز: به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، اکران خصوصی فیلم سینمایی «لیپار» به کارگردانی حسین ریگی و تهیه‌کنندگی سعید خانی که با همکاری انجمن دوستی ایران و هند، خانه فیلم و بنیاد سینمایی فارابی ساخته شده است، چهارشنبه ۲۲ دی ماه ساعت ۱۸:۳۰ با همراهی راویندرسینگ رئیس مرکز فرهنگی سفارت هند و سایر دیپلمات‌های سفارت، تعدادی از رؤسای انجمن‌های دوستی ایران با سایر کشورها، عوامل فیلم، اهالی سینما و هنرمندان در پردیس سینمایی صبا برگزار شد.

پس از اکران این فیلم، مسیح میرحسینی بازیگر و‌ رئیس کمیته فرهنگی انجمن دوستی ایران و‌ هند بر روی صحنه رفت و از راویندرسینگ رایزن فرهنگی سفارت و‌ رئیس خانه فرهنگ هند، دکتر رضا سیدان رئیس انجمن دوستی ایران و هند و حسین ریگی کارگردان فیلم دعوت کرد تا صحبتی کوتاه داشته باشند.

حسین ریگی کارگردان فیلم روی صحنه حاضر شد و خطاب به حاضران گفت: خیلی خوشحالم که می‌‌بینم سالن پر شده است و‌ از دیدن فیلم استقبال کرده‌اید. این فیلم به نوعی اولین فیلمی است که در سیستان و‌ بلوچستان به‌عنوان یک فیلمساز بومی در عرصه سینمای حرفه‌ای ساخته شده است.

اکران خصوصی فیلم سینمایی «لیپار»

او افزود: البته ما در استان سیستان و بلوچستان تهیه‌کننده و فیلمساز فیلم‌ کوتاه و‌ مستند زیادی داریم که تعدادی از آنها اینجا حضور دارند و از حضورشان تشکر می‌کنم.

ریگی در پایان گفت: از سعید خانی تهیه‌کننده «لیپار» و همه عوامل این فیلم نیز قدردانی می‌کنم که برای ساخت این فیلم بسیار زحمت کشیدند.

راویندرسینگ رئیس خانه فرهنگ سفارت هند نیز در ادامه گفت: از کارگردان، تهیه کننده و کلیه عوامل «لیپار» برای ساخت این فیلم بسیار خوب، تشکر می‌کنم، از دیدن فیلم بسیار لذت بردم و خوشحالم که امروز اینجا حضور دارم.

او افزود: باعث خوشحالی است که می‌بینم تا این حد مردم ایران به فرهنگ و سینمای هند علاقمند هستند. هیجان و واکنش مخاطبین نسبت به بخش‌‌هایی از فیلم که مربوط به سینمای هند بود برایم جالب بود و با این امر بیشتر متوجه شدم که سینمای بالیوود از نظر بین‌المللی در ایران و در عرصه بین‌الملل علاقمندان زیادی دارد.

راویندرسنگ گفت:‌ امیدوارم بتوانیم کارهای فرهنگی مشترکی با ایران داشته باشیم و از این بابت نیز استقبال می‌کنیم.

دکتر سیدان رئیس انجمن دوستی ایران و‌ هند ضمن قدردانی از کارگردان ‌و عوامل فیلم «لیپار» گفت: از دیدن فیلم بسیار لذت بردم، به خوبی روابط دو ملت و‌ تأثیر آن در نزدیکی فرهنگی و رابطه دوستانه بین دو ملت در این فیلم مشهود بود.

او گفت: هند کشوری وسیع و‌ پرجمعیت با فرهنگی غنی است، ما در انجمن دوستی ایران و ‌هند در تلاشیم تا با کارهای مشترک فرهنگی بین دو ملت ایران ‌و هند به رابطه دوستانه تعمق بخشیم.

اکران خصوصی فیلم سینمایی «لیپار»

مسیح میرحسینی رئیس کمیته فرهنگی انجمن دوستی ایران و ‌هند گفت: فیلم «لیپار» جایزه بهترین کارگردانی در جشنواره بین‌المللی کودک را دریافت نموده است ‌و کاندید بهترین فیلمنامه، کاندید بهترین فیلم، بهترین دستاورد هنری و تقدیر به عنوان نگاهی دیگر به استان سیستان و بلوچستان نیز شده است و ما نیز هم اکنون از طرف انجمن دوستی ایران و ‌هند تقدیرنامه‌ای تهیه نموده‌ایم و به کارگردان و تهیه‌کننده فیلم اهداء می‌کنیم.

در پایان دکتر رضا سیدان و‌ راویندرسینگ لوح تقدیر عوامل فیلم «لیپار» را اهداء کردند و مخاطبین برای حضور در عکس یادگاری با عوامل فیلم به روی صحنه رفتند.

در این برنامه مهمانانی از سفارت هند، علاقمندان به سینما و فرهنگ هند، هندی‌های مقیم ایران و مهمانانی از سیستان و بلوچستان نیز حضور داشتند.

فیلم سینمایی «لیپار» با همکاری بنیاد سینمایی فارابی، استانداری سیستان و بلوچستان، سازمان منطقه آزاد چابهار، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان تولید شده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..