شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مقام‌های مصر در راستای توسعه گردشگری، چهار مجسمه باستانی را به میدان «تحریر»، یکی از پررفت‌وآمدترین مناطق پایتخت مصر، منتقل کرده‌اند.
مقام‌های مصر در راستای توسعه گردشگری، چهار مجسمه باستانی را به میدان «تحریر»، یکی از پررفت‌وآمدترین مناطق پایتخت مصر، منتقل کرده‌اند.

به گزارش هنرمندنیوز, و به نقل از آرت‌نت نیوز، مقام‌های مصر اعلام کردند روند انتقال چهار مجسمه باستانی از معبد «کرنک» در «اقصر» به میدان «تحریر» شهر قاهره را به اتمام رسانده‌اند.

این اقدام نگرانی و واکنش شدید کارشناسان را به دنبال داشت. منتقدان معتقدند به دلیل دمای بالا و آلودگی هوای پایتخت مصر، میدان «تحریر» مکان مناسبی برای نگهداری این آثار باستانی نیست.

 قدمت این مجسمه‌های باستانی که سرهایی شبیه به قوچ دارند به زمان فرمانروایی «رامسس دوم» بازمی‌گردد.

«مانیکا هانا» که یک باستان‌شناس است در گفت‌وگو با «گاردین» بیان کرد: «ما با این اقدام مخالفیم چراکه نگران امنیت این آثار باستانی با وجود آلودگی هوای میدان «تحریر» و همچنین امنیت آثار معبد «کرنک» هستیم.»

به گفته «خالد العنانی»، وزیر آثار باستانی و گردشگری مصر، انتقال آثار مختلف به میدان «تحریر» بخشی از پروژه تبدیل این مکان به یکی از مقاصد گردشگری است.

همچنین برخی از منتقدان به این اقدام معتقدند، این کار نقش و تاریخچه این میدان در تظاهرات سال ۲۰۱۱ مصر را کمرنگ‌تر خواهد کرد.

تاریخ مراسم رونمایی از میدان «تحریر» با وجود این مجسمه‌های باستانی هنوز اعلام نشده است.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..