سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ۵ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیرکل هنرهای تجسمی در پیامی عنوان کرد

هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت هنرمند مجسمه‌ساز «رضا یاراحمدی» را تسلیت گفت.
هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت هنرمند مجسمه‌ساز «رضا یاراحمدی» را تسلیت گفت.

به گزارشهنرمندنیوز به نقل از واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی، مظفری در این پیام نوشت: "همواره مجسمه‌های رضا یاراحمدی حائز فرم‌های متفاوت و هوشمندانه بود که در سایه سار تم‌ها و جان مایه‌های لطیف و شاعرانه در حافظه جامعه هنری ایران مانا و جاودانه می‌ماند."

مدیرکل هنرهای تجسمی، این ضایعه را به خانواده این هنرمند و جامعه هنری تسلیت گفت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی و برای آن مرحوم رحمت بی‌کران الهی را آرزو کرد.

رضا امیر یار احمدی در کارنامه کاری خود ساخت پیکره برنزی ابوالقاسم فردوسی، مولانا جلال الدین محمد بلخی، ابونصر فارابی، ابن سینا، سردار مجید بقایی، درخت بسم‌الله مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما، کتیبه و نقش برجسته میدان فرمانیه، مجسمه گوزن نشان کارخانجات رنگسازی ایران، مرمت و بازسازی نمای مجلس شورای ملی و بازسازی کلیه مجسمه های مجموعه مجلس را دارد.

این پیشکسوت مجسمه‌ساز ۲۵ مهر ماه بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..