دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ۲ اوت ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

شهاب عباسی مطرح کرد؛

شهاب عباسی کارگردان مجموعه نوروزی «دست‌انداز» از محدودیت‌ها در مجموعه‌های طنز سخن گفت و بیان کرد که این محدودیت‌ها نگران‌کننده است.
شهاب عباسی کارگردان مجموعه نوروزی «دست‌انداز» از محدودیت‌ها در مجموعه‌های طنز سخن گفت و بیان کرد که این محدودیت‌ها نگران‌کننده است.

هنرمندنیوز: شهاب عباسی کارگردان مجموعه «دست‌انداز» که برای نوروز ۱۴۰۰ پخش می‌شود درباره این مجموعه بیان کرد: این مجموعه از چند آیتم کوتاه تشکیل شده است و فضایی مشابه «خنده بازار» دارد و البته در مضامین تفاوت‌هایی هم دارد.

وی درباره اینکه مخاطب امروز چقدر از مجموعه‌های آیتمی استقبال می‌کند، بیان کرد: کارهای آیتمی هنوز با استقبال مواجه می‌شود و مخاطب خود را دارد. به نظرم همه جا می‌شود این آیتم‌های کوتاه را دید، چه در مکان‌های عمومی مثل فروشگاه، مترو و محل کار و چه در خانه، به هر حال مخاطب با آنها ارتباط برقرار می‌کند.

کارگردان «خنده بازار» با اشاره به نگرانی خود از ساخت مجموعه طنز «دست‌انداز» عنوان کرد: نگرانی من در مورد محدودیت‌های رو به افزایش و سخت‌گیرانه در زمینه ساخت اثر است که باعث می‌شود ما در حوزه شوخی سازی و تامین محتوای سیاسی، فرهنگی و حتی ورزشی محتاطانه تر عمل کنیم و متاسفانه در پرداخت به موقعیت‌های اجتماعی و موضوعات روز دست به عصا حرکت کنیم.

وی اضافه کرد: آرزوی ما این است که بتوانیم شفاف‌تر و راحت تر وارد موضوعات مورد نظر مردم شویم چراکه اگر دغدغه‌ها و حرف‌های دل مردم را بیان کنیم حال مردم ما بهتر خواهد شد و از این نوع شوخی‌ها خوشحال می‌شوند.

عباسی درباره شوخی با چهره‌های هنری و ورزشی در این مجموعه عنوان کرد: فعلاً در مقطع عید بخش پارودی نداریم اما در زمان‌های دیگر به این نوع شوخی‌ها نیز فکر خواهیم کرد.

این بازیگر و کارگردان درباره شوخی‌هایی که خودم مردم در فضای مجازی می‌سازند و منتشر می‌کنند و تولید برنامه در مقایسه با آنها بیان کرد: فضای مجازی کار را سخت می‌کند زیرا علی رغم داشتن آگاهی از موضوعات روز و توانمندی در ساخت آیتم، محدودیت‌هایی در تلویزیون داریم در صورتی که در فضای مجازی و اینستاگرام این حجم از سختی کار وجود ندارد، محدودیتی هم ندارند. اما ما باید با قواعد خاص و چارچوب‌های مشخص با فضای گسترده مجازی رقابت کنیم و همین کار ما را با چالش بیشتری مواجه کرده است.

عباسی درباره دلیل رکود مجموعه‌های طنز در چند سال اخیر بیان کرد: یک دلیل همین محدودیت‌هاست، گاهی هم متن‌های محکم و درست نداریم. در عین حال شرایط را هم باید همیشه در نظر گرفت مثل کارگردانی که همه فیلم‌هایش خوب از آب در نمی‌آید در هر کاری هم ممکن است طبق شرایطی که به وجود آمده یک شوخی یا خروجی نهایی، جذاب در نیاید.

«دست‌انداز» مجموعه طنز نوروزی شبکه نسیم است که در ۹۰ قسمت ساخته می‌شود و ۱۵ قسمت آن در نوروز ۱۴۰۰ روی آنتن می‌رود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..