دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۳ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

محدودیت تردد در نوروز ادامه دارد

مشاور رسانه‌ای وزیر بهداشت بیان کرد که محدودیت تردد در ایام نوروز مانند سابق اجرا می‌شود و فعالیت مراکز فرهنگی بستگی به رنگ هر شهر دارد.
مشاور رسانه‌ای وزیر بهداشت بیان کرد که محدودیت تردد در ایام نوروز مانند سابق اجرا می‌شود و فعالیت مراکز فرهنگی بستگی به رنگ هر شهر دارد.

هنرمندنیوز: تعویق اعلام اسامی فیلم‌های اکران نوروزی در هفته‌های گذشته را می‌توان به علت ابهام فعالیت سینماها در ایام نوروز نامید. شورای صنفی نمایش شنبه این هفته قرار بود که اسامی فیلم‌های اکران نوروز را اعلام کند که بعد از جلسه شورا خبر از اعلام اسامی در فردای آن روز یعنی یکشنبه داد.

اما در روز یکشنبه مورخ ۱۷ اسفند دبیر شورای صنفی نمایش در تماس تلفنی خود خبر داد که اسامی فیلم‌ها به علت فرصتی که دفاتر پخش برای ارسال فیلم‌های نوروزی خود خواستند و باتوجه به اینکه برخی از فیلم‌های جدید پروانه نمایش خواهند گرفت، اعلام اسامی را به هفته بعد موکول کرد.

امروز ما در تماسی که با وزارت ارشاد برای پیگیری بیشتر علت تعویق اعلام اسامی فیلم‌های نوروز داشتیم، متوجه شدیم که علت اصلی این تعویق ابهام در فعالیت سینماها در نوروز خواهد بود. اینکه معلوم نیست سینماها فعالیت خواهند داشت یا خیر و در صورتی که سینماها باز باشند، به چه صورت خواهد بود؟

در این خصوص علیرضا وهاب‌زاده مشاور رسانه‌ای وزیر بهداشت گفت که فعالیت سینماها در ایام نوروز نیز مانند روزهای عادی سال بستگی به رنگ شهرها دارد در صورتی که رنگ شهرها تغییر کند و رنگِ وضعیت بهبود را پیدا کند، وضعیت اکران سینماها و دیگر مراکز فرهنگی نیز تغییر می‌کند.

وی در ادامه درباره ساعات تردد در شهرها بیان کرد که این وضعیت در ایام نوروز نیز تغییر نمی‌کند و برای همین ساعات فعالیت سینماها نیز مانند گذشته خواهد بود.

وهاب‌زاده در خصوص تصمیم‌گیری نهایی نسبت به تعیین تکلیف شهرها و فعالیت مراکز فرهنگی بیان کرد که نمی‌توان زمان دقیقی را برای تعیین وضعیت شهرها انتخاب کرد زیرا امکان دارد که بعد از اعلام وضعیت هر شهری،  رنگ‌ِ آن بعد از مدتی تغییر کند و شرایط و محدودیت‌های آن نیز مطابق رنگ جدید نیز تغییر کند.

باتوجه به صحبت‌های فوق، وضعیت اکران سینماها بسته به وضعیت حال حاضر هر شهر است و سینماهای تهران در ایام نوروز، در صورتی که به همین منوال باشد اکران‌های خود را نهایتاً تا ساعت ۱۹ می‌توانند داشته باشند.

بنابراین باید دید که سینمادارها و مالکین فیلم‌های سینمایی چه تصمیمی برای اکران نوروز خواهند گرفت؟‌ اکران در کنار مردم اما با احتمال ضرر و زیان مالی یا کنار کشیدن از سینما و حفظ سرمایه؟

تبلیغات


Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_posts' is marked as crashed and should be repaired in /home/honarma2/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2056

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..