یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۶ مه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

به بهانه عذرخواهی محسن نامجو؛

محسن نامجو، خواننده و نوازنده ایرانی، که چندی پیش از سوی چند زن متهم به آزار جنسی شده بود با انتشار پیامی ویدئویی ضمن پذیرش اتهام خود، عذرخواهی کرد.
محسن نامجو، خواننده و نوازنده ایرانی، که چندی پیش از سوی چند زن متهم به آزار جنسی شده بود با انتشار پیامی ویدئویی ضمن پذیرش اتهام خود، عذرخواهی کرد.

هنرمندنیوز: محسن نامجو برای من دانشجوی ترم اول هنرهای تجسمی از کلاس های طراحی نوید برزنجی متولد شد، آنجا که ساعتها مدل طراحی آدم هایی بودم که دنیای آنها را دوست داشتم که پرتره یا اسکیس من را می کشیدند و تمام این مدت محسن نامجو در گوشم از «ترنج» و «زلف» و «ای ساربان» می خواند!

شکل گیری یک هنرمند متفاوت در ذهن یک پسر شهرستانی که کمتر این نوع موسیقی را شنیده بود اینگونه شکل گرفت که بعدها که به فراخور و به قول معروف بیشتر قاطی هنری ها شد به این نتیجه رسید که محسن نامجو یکی از محبوب ترین های جامعه هنری است، شخصیتی عجیب با ظاهری متفاوت، سبکی تازه و حرفهایی که شبیه دیگران نبودند!

نامجو از معدود هنرمندانی بوده و هست که قبل و بعد از مهاجرت در سبک کاری اش تفاوت آشکاری ظاهر نشده و با همان رویه نه تنها از مخاطبان خودش کم نکرد که هر روز به علاقه مندان خودش افزود، خواننده ای که در کلام جاری در موسیقی او کمتر می توان ردی از ابتذال پیدا کرد حالا چنان برچسب ابتذال به پیشانی اش خورده که شاید حتی بتواند شخصیت خصوصی و هنری او را با هم به مرداب فراموشی بکشاند.

هنرمند زاغه نشین و کم حرف تا همین چند ماه قبل حالا هر چند وقت یک بار با پیامی، ویدئو یا نشانه ای سکوت خود را می شکند که در تازه ترین آنها ابتدا از دنیای پیرامون خودش رنجور و ناتوان دست کشیده و سپس از همه کسانی که خواسته یا ناخواسته در حق شان نامهربانی کرده طلب بخشش می کند، بخششی که البته احتمالا برای تهمتی که اثبات آنهم کار ساده ای نیست در کار نخواهد بود و تا روشن شدن سرانجام این ماجرا باید به انتظار آن نشست، هرچند شاید مثل خیلی از موضوعات اینچنینی پیوستن آن به تاریخ بدیهی باشد.

با نگاه کلی به جامعه هنری امروز ایران، از من تا شما و از محسن نامجو تا دیگران به این پرسش خروجی خواهیم رسید که آیا در انتها برای این مدرنیته ی اتهام و لیبل تجاوز و البته این نگاه تلخ مردسالار پایانی خواهد بود یا این داستان غم انگیز برای همیشه ادامه خواهد داشت؟

اکنون خطاکار و گناهکار یا آسیب دیده و ناتوان شاید به نمایندگی از خیل عظیمی از هنرمندان اینچنینی محسن نامجو رو به عذرخواهی آورده است، هر چند ناملموس و مبهم، هر چند دیر و به ناچار!

روزنامه هنرمند با تیتر رسوای زمانه منم!

بابت هرگونه رفتار آزارهنده عذرخواهی می‌کنم

محسن نامجو، خواننده و نوازنده ایرانی، که چندی پیش از سوی چند زن متهم به آزار جنسی شده بود با انتشار پیامی ویدئویی ضمن پذیرش اتهام خود، عذرخواهی کرد. نامجو در بخشی از این پیام ویدئویی می‌گوید: «دوستان، خانم ‌های محترم؛ بنده، محسن نامجو بابت هرگونه رفتار یا گفتاری که در سال ‌های گذشته نسبت به شما اشتباه و یا آزاردهنده بوده صمیمانه، خالصانه و متواضعانه عذرخواهی می‌کنم؛ هم از شما و هم از خانواده‌ی نجیب و محترمتان و همچنین دوستان مشترک دلجویی می‌کنم.» او افزود: "انتظاری هم ندارم که عذر من را الان بپذیرید. فقط امیدوارم با این پیام ویدئویی رنجتان کمی التیام پیدا کند و باور کنید رفتار یا گفتار نابهنجار من ناشی از شیطان صفتی یا خدای نکرده خودشیفتگی یا احساس قدرت نبوده و نیست، بلکه ناشی از عدم آموزش روابط صحیح در یک فرهنگ هزاران ساله‌ ی مردسالار است» محسن نامجو چند ماه قبل در پیامی ویدئویی اظهاراتی درباره‌ ی اتهام‌ آزار جنسی را که علیه‌ او مطرح شده بود «شایعه» خوانده و گفته این اتهام‌ها را «قویا» رد می‌کند. او در پیام تازه خود گفته که پیام قبلی‌اش صادقانه نبوده است. پیش از این چند هنرمند دیگری نیز با اتهام مشابهی روبه رو شده بودند اما نامجو تنها فردی است که اتهام خود را پذیرفته است.

  • عباسعلی اسکتی روزنامه ی هنرمند

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..