سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رادیو این روزها در حال ساختِ سریال نمایشی درباره حاج قاسم سلیمانی است که پخش آن از هفته آینده آغاز می‌شود.
رادیو این روزها در حال ساختِ سریال نمایشی درباره حاج قاسم سلیمانی است که پخش آن از هفته آینده آغاز می‌شود.

هنرمندنیوز: یکی از نکاتی که از زمانِ شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی مطرح شد ساخت یک فیلم سینمایی بود که نام بسیاری به میان آمد. در ادامه بحث سریال در سیمافیلم و نهایتاً به کاری تحت عنوان «ترور» در مؤسسه اندیشه شهید آوینی و مشارکت رسانه ملّی رسید که در حال پیگیری است.

رئیس صداوسیما به تازگی در گفت‌وگویی درباره وضعیت سریال «ترور» این نکته را مطرح کرد:  سریال «ترور» کار ارزشمندی است؛ مدتی به‌دلایل مختلف متوقف شده بود اما خوشبختانه به جریان افتاد، ما هم کار را با جدّیت پیش می‌بریم امیدوارم این کار به سالگرد حاج قاسم سلیمانی برسد اگرچه خیلی سخت است اما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم این کار انجام شود.

البته این سریال هم قرار نیست به زندگی حاج قاسم بپردازد بلکه اهمیت ایفای نقش منطقه‌ای سردار را به نمایش درمی‌آورد بلکه اهمیت نقش منطقه‌ای سردار را به تصویر خواهد کشید. پروژه‌ای که قرار است ساختار آن به‌گونه‌ای باشد که بُعد بین‌المللی پیدا کند، داستانِ آن از خارج از کشور شروع می‌شود.

همین اتفاق در سریالِ جدیدی هم مطرح است که به رادیو آمده و قرار است از هفته آینده پخش خود را آغاز کند. در این مجموعه نمایشی هم خبری از کاراکترِ «حاج قاسم» نیست مثلِ همان «ترور» که پیش از این مطرح شد قرار نیست در این مجموعه به زندگی حاج قاسم پرداخته شود.

نام این سریال، «یکی برای همه» است که حامد مقدم آن را سردبیری کرده و محمد احمدزاده نویسنده آن است. محمدپورحسن کارگردان و اشرف‌السادات اشرف‌نژاد به عنوان تهیه‌کننده مطرح‌اند. قرار است در این سریالِ ۵ قسمتی به این داستان پرداخته شود؛ "خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی را در ساعت اولیه آن اتفاق، دوستداران ایشان می‌شنوند. هرکدام گمان می‌کنند مانند قبل شایعه است اما از رسانه‌های رسمی خبر تأیید می‌شود. حالا خانواده‌های شهدا که ایشان همیشه با آنان به مِهر رفتار داشته و نیز همرزمان‌شان در دوران دفاع مقدس و نیز دوران پس از جنگ هرکدام با یادآوری خاطراتی از ایشان به نحوی خود را برای شرکت در مراسم مختلف تشییع در شهرهای مختلف آماده می‌کنند."

نازنین مهیمنی، راضیه مومیوند، مروارید کریمپور، محمد آقا محمدی، شهریار حمزیان، شیرین سپهراد، مونا صفی، پریسا مقتدی، فرشید صمدی‌پور، سینا نیکوکار، شیما جانقربان، محمد مجدزاده، محسن بهرامی، عباس توفیقی به ایفای نقش می‌پردازند.

محسن سوهانی مدیر رادیو نمایش سریال رادیویی «یکی برای همه» که به مناسبت سالگرد حاج قاسم سلیمانی در حال ساخت است از هفته آینده (شنبه)دهم تا چهاردهم دی‌ماه ساعت ۲۳:۳۰ در رادیو نمایش و تکرار آن در روز بعد ساعت ۰۳:۳۰ بامداد و از رادیو ایران روی آنتن خواهد رفت.

او همچنین به برپایی جشنواره مردمی به نام «دل‌آوا» اشاره کرد که با همکاری شبکه نمایش سیما برگزار می‌شود. فراخوان آن به تازگی اعلام شده و تا هشتم دی‌ماه فرصتِ ارسال آثار است. مردم علاقه‌مند می‌توانند مونولگ، تک‌گویی نمایشی و یا دل‌گویه‌هایشان در رثای حاج قاسم سلیمانی را ارسال کنند و در این جشنواره داوری و جوایزی اهداء می‌شود. گزیده‌ای از این کارها نیز در قالب صوت در رادیو نمایش و با تصویرسازی مرتبط از شبکه نمایش تلویزیون پخش خواهد شد.

سوهانی به زمانِ پخش این آثار اشاره کرد که به مدت ۵ روز تا یک روز بعد از سالگرد شهادت حاج قاسم (چهاردهم دی‌ماه) این برنامه‌ها هم پخش خواهند شد.

مدیر رادیو نمایش درباره ساخت یک مستند داستانی که روز سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی پخش خواهد شد، گفت:‌ یک مستند داستانی به نام «۱:۲۰» جزو برنامه‌ریزی ما است که روز سیزدهم دی‌ماه همزمان با روز سالگرد حاج قاسم سلیمانی در دو زمان پخش می‌شود؛ برای اولین بار ساعت ۷ صبح و پخش مجدد آن ساعت ۱۴:۳۰ روی آنتن خواهد رفت.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..