دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ۲۰ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

با حضور وزیر آموزش و پرورش، مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان معرفی شد؛

حمیدرضا نجف‌پور کردی،از چهره‌های برجسته اقتصادی و بانکی کشور به عنوان مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان انتخاب و معرفی شد...
حمیدرضا نجف‌پور کردی،از چهره‌های برجسته اقتصادی و بانکی کشور به عنوان مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان انتخاب و معرفی شد...

هنرمندنیوز: در این مراسم که با حضور وزیر آموزش و پرورش به عنوان رییس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان، معاونین وزیر، اعضاء هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان، مدیران عامل و اعضاء هیأت مدیره‌ی شرکت‌های زیرمجموعه‌، تعدادی از نمایندگان مجلس، تعدادی از مدیران عامل بانک‌ها و اعضاء هیأت مدیره‌ی شرکت‌های بورسی و بانکی حضور داشتند دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش ضمن تکریم جواد نوری مدیرعامل سابق صندوق، حمیدرضا نجف‌پور کردی را به عنوان مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان معرفی کرد .

بنا بر این گزارش در این مراسم که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران برگزار شد، دکتر نوری اظهار کرد: از همه‌کسانی که در صندوق ذخیره فرهنگیان در سال‌های اخیر فعالیت داشتند و زحمت کشیدند، تشکر می‌کنم. رییس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: در هرزمانی که حکمرانی شایسته محقق نشود یک مجموعه ممکن است دچار انحراف شود چنان‌که صندوق ذخیره فرهنگیان با چنین مشکلی مواجه شد. وی خاطرنشان کرد : برای حکمرانی شایسته باید سه ویژگی؛ قانونمندی، عدالت محوری و برنامه راهبردی وجود داشته باشد.

دکتر نوری از تدوین آئین‌نامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان خبرداد و تصریح کرد: اگر برنامه راهبردی در صندوق وجود داشته باشد، هلدینگ‌های زیرمجموعه نیز دارای برنامه های هدفمند خواهند بود.

ایشان بر ضرورت داشتن برنامه‌های علمی و راهبردی تأکید کرد و افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان باید دارای اصول و قواعد حاکمیت شرکتی بوده  و در خدمت کارکنان خدوم آموزش‌وپرورشِ عضو صندوق ذخیره فرهنگیان باشد، لذا نوع حاکمیت صندوق باید از نوع حاکمیت شرکتی باشد.

وزیر آموزش‌وپرورش  بر تبدیل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به یک موسسه پیشرفته تأکید و عنوان کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان با حاکمیت شرکتی می‌تواند سودآور باشد و در این صورت است که اهدافش محقق می‌شود.

وی بر شفافیت فعالیت‌های صندوق ذخیره تأکید و اضافه کرد: با توجه به گستردگی آموزش‌وپرورش انسجام در درون و تعامل با بیرون می‌تواند اهداف مهم صندوق ذخیره فرهنگیان را محقق سازد.

عضو کابینه دولت مردمی خاطرنشان کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای وظایف اجتماعی خود باید دو مورد؛ توجه به جامعه هدف و توجه به ظرفیت‌های موجود درونی آموزش‌وپرورش را در دستور کار قرار دهد. همچنین حوزه‌های پرورشی، پژوهشی و …، مواردی است که صندوق می‌تواند از آن‌ها بهره‌مند شود.

رییس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان اضافه کرد: در دولت انقلابی سیزدهم انتظار می‌رود موسسه‌ها بیش‌ازپیش در مسیر مردمی‌شدن ریل‌گذاری و در این راستا حرکت کنند.

 

دکتر نجف‌پور: از ظرفیت نخبگان آموزش‌و پرورش در مسیر توسعه صندوق، غافل نخواهیم بود

در ادامه این نشست، دکتر حمیدرضا نجف‌پور کردی مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: معلمان نقش انبیا و هدایت فرزندان و نقش ایجاد جامعه امام زمانی را دارند. وی، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) در خصوص توجه به اقتصاد معلمین تصریح کرد: مبتنی بر اسناد بالا دستی و در راستای اهداف و ماموریت صندوق ذخیره فرهنگیان باید مبتنی بر عقلانیت دینی و اجتماعی برنامه‌ریزی کنیم و با تفاهم و همراهی و همدلی و با بهره‌گیری از مدیریت جهادی و انقلابی برای تحقق اهداف متعالی صندوق قدم برداریم. دکتر نجف‌پور اضافه کرد: باید رویکرد اقتصادی برای تامین حداکثری منافع سهامداران در تمام ارکان صندوق حاکم باشد تا بتواند با ایجاد تعاملات راهبردی، خدمات شایسته ارائه دهد. مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: یکی از دغدغه‌های جامعه معلمان که انتظار عقلایی هم هست این است که مجموعه صندوق در جهت تامین و ارتقای رفاه و معیشت آنها نقش موثری داشته باشد و در طول دوران اشتغال آنها هم خدماتی ارائه نماید. این امکان وجود دارد که با در نظر گرفتن رویکرد اقتصادی، خدمات مالی خوبی هم به جامعه هدف ارائه کرد.

لازم به ذکر است دکتر نجف‌پور از مدیران جهادی و انقلابی کشور و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد حسابداری و دکترای مدیریت سیستم‌ها است. وی عضویت در هیات مدیره بانک قوامین و قائم مقامی این بانک را در کارنامه خود دارد و از مدیران ارشد بانک مهر اقتصاد، دبیرکل کانون بانکداری اسلامی و عضو کارگروه اقتصادی ستاد کل نیروهای مسلح بوده و طی سال‌های اخیر با حکم رییس کل بانک مرکزی به عنوان عضو هیات سرپرستی موسسه اعتباری نور نقش بسیار موثری ایفا نموده است. او به عنوان یکی از مدیران استراتژیست و انقلابی، نقش بی‌بدیلی در مدیریت بحران برخی موسسات مالی و پولی داشته است.

در این نشست همچنین از زحمات عیسی شهسوار خجسته به عنوان رئیس و رحیم اسماعیلی‌دانا و محمدصادق عزیزی به عنوان اعضای هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان تشکر و قدردانی شد و آقای دکتر غلامحسن تقی‌نتاج به عنوان رئیس و آقای عیسی زارع پور به عنوان عضو هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان معرفی شدند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..