دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

آئین رونمایی از فیلم مستند زنده‌یاد حبیب‌الله صادقی با عنوان «هنرمند واحد ۵» شامگاه ۲۰ آذر با حضور مدیرکل هنرهای تجسمی برگزار شد.
آئین رونمایی از فیلم مستند زنده‌یاد حبیب‌الله صادقی با عنوان «هنرمند واحد ۵» شامگاه ۲۰ آذر با حضور مدیرکل هنرهای تجسمی برگزار شد.

هنرمندنیوز: به نقل از واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی، آئین رونمایی از فیلم مستند «هنرمند واحد ۵» شامگاه یکشنبه ۲۰ آذر در جریان شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت» با حضور عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی فروزانفر معاون هنری حوزه هنری، برادر، همسر و دختر زنده‌یاد حبیب الله صادقی، سیدحسام‌الدین حسینی مدیر مرکز رسانه‌ای سلوک، احسان آقایی مدیر سابق موزه هنرهای معاصر تهران، کامیار صادقی هنرمند نقاش، سجاد مهرگان، امیرمهدی صادقی، محسن اسلام‌زاده، سعید نجاتی و جمعی از منتقدان سینمایی و اهالی رسانه اکران و رونمایی شد.

مستند «هنرمند واحد ۵» به کارگردانی محمدصالح حجت‌الاسلامی و تهیه کنندگی حسین نشاطی که در بخش «خارج از مسابقه» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» حضور دارد، در این اکران با استقبال خوب روی پرده سالن شماره ۹ پردیس سینمایی ملت رفت. این فیلم مستند روایتی از زندگی هنری و حرفه‌ای زنده یاد حبیب‌الله صادقی هنرمند نقاش است که در مردادماه ۱۴۰۱ درگذشت. این فیلم مستند با حضور نزدیک به بیست چهره مطرح هنری از جمله محمدعلی نجفی، کاظم چلیپا، حسین خسروجردی، ناصر پلنگی، مرتضی اسدی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، عبدالحمید قدیریان و … به مرور ابعاد هنری و فعالیت‌های هنرمند مطرح دهه‌های اخیر پرداخته است.

سهرابی: جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری به اندیشه زنده‌یاد حبیب صادقی نیاز دارد

مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از تماشای «هنرمند واحد ۵» درباره این فیلم مستند گفت: این فیلم هم از نظر تکنیک و هم از حیث محتوا اثری قابل اعتنا و درخور شأن زنده‌یاد حبیب‌الله صادقی به‌شمار می‌آید. باور من این است که هرچه برای این شخصیت وارسته و متعهد عرصه هنرهای تجسمی کشور کار کنیم، کم است و هم‌چنان جای کار وجود دارد.

سهرابی افزود: جامعه امروز ما بیش از هر زمان دیگری به مشرب و اندیشه زنده‌یاد حبیب‌الله صادقی نیاز دارد و لازم است حداکثر توان و اهتمام خود را برای شناساندن افکار و بسط اندیشه‌های او به کار گیریم. امیدوارم در آینده نزدیک، مستندهای بیشتری درباره زندگی و تفکر این هنرمند انقلابی ساخته شود.

وی تصریح کرد: زنده‌یاد حبیب‌الله صادقی، نقاش لحظه‌های انقلاب و دفاع مقدس است و امروز جای خالی او در سنگر هنرهای تجسمی انقلاب کاملاً احساس می‌شود.

مستند «هنرمند واحد ۵» به کارگردانی محمدصالح حجت‌الاسلامی و تهیه کنندگی حسین نشاطی که در بخش «خارج از مسابقه» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» حضور دارد، روایتی از زندگی هنری و حرفه‌ای مرحوم حبیب‌الله صادقی هنرمند رشته نقاشی است که در مرداد ۱۴۰۱ دار فانی را وداع گفت.

در این مستند، قریب به ۲۰ چهره مطرح هنری نظیر: محمدعلی نجفی، کاظم چلیپا، حسین خسروجردی، مرتضی اسدی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، عبدالحمید قدیریان، محمد حبیبی و… به مرور ابعاد و فعالیت‌های هنری گوناگون این هنرمند فقید و نام‌آشنای عرصه هنرهای تجسمی کشور می‌پردازند. فیلم مستند «هنرمند واحد ۵» محصول مرکز هنری رسانه‌ای سلوک است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..