سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ۹ اوت ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مراسم رونمایی از پوستر سومین رویداد فیلم کوتاه عاشورایی تصویر دهم صبح امروز شنبه ۹ مرداد در تکیه نیاوران برگزار شد.
مراسم رونمایی از پوستر سومین رویداد فیلم کوتاه عاشورایی تصویر دهم صبح امروز شنبه ۹ مرداد در تکیه نیاوران برگزار شد.

هنرمندنیوز: در ابتدای مراسم مجید مجیدی (مدیر این رویداد) اظهار داشت: در روزهای آینده هیئت انتخاب و داوران اعلام می‌شود. امسال برنامه‌های زیادی در طول ایام برگزاری این رویداد خواهیم داشت که در نشست مطبوعاتی آن‌ها را اعلام می‌کنیم.

در ادامه محمدتقی اختیاری مدیر خیریه راه ایمان اظهار داشت: عمده فعالیت این موسسه خیریه مدرسه‌سازی و مدرسه‌داری است و هشت هزار دانش‌آموز تحت پوشش این موسسه است. در استان‌های خوزستان، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان این فعالیت‌ها را دنبال می‌کنیم اما از سه سال پیش با همراهی دوستم مجید مجیدی این کار فرهنگی هم آغاز شد که آن هم رویداد تصویر دهم بود.

وی افزود: ما امسال در آغاز سومین سال این رویداد هستیم، همه می‌دانید هنرمندان ایرانی زیباترین و نیکوترین جلوه‌های هنری خود را وقف فرهنگ و سنت می‌کردند و نمونه آن را می‌شود در آثار باستانی دید. همواره زیباترین جلوه هنرمندان مصرف فرهنگ و مذهب می‌شد اما در سالهای اخیر که به هنر جلوه ساختارشکنی دادند بسیاری از هنرمندان از اینکه هنرشان را در خدمت مذهب قرار دهند، پرهیز می‌کردند. یکی از رسالت‌های تصویر دهم این است که نشان دهیم هنرمندانی هنوز هستند که می‌دانند زیباترین جلوه‌ها را باید در فرهنگ عاشورا مصرف کرد. برای هنرمند واقعی آیین‌ها و سنت‌های قدیمی بی‌اهمیت نمی‌شوند و به آنها وفادار است.

در ادامه مراسم پوستر سومین رویداد فیلم کوتاه عاشورایی تصویر دهم با حضور مجید مجیدی، رضا کیانیان، سیدرضا میرکریمی، کمال تبریزی و محمدحسین مهدویان رونمایی شد.

مهدی میرباقری طراح پوستر طی اظهاراتی گفت: نگاه ما در طراحی پوستر بر روی آرایه‌های سنت فرهنگی ایرانی بود و نگاهمان به هنر عامیانه بود که از گذشته تا امروز استفاده می‌شود و امسال از شمایل‌نگاری استفاده کردیم و ترکیبی از یکی از آثار استاد فراهانی است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..