یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نسخه تصویری مسترکلاس لائورا راسکارولی امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه منتشر شد.
نسخه تصویری مسترکلاس لائورا راسکارولی امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه منتشر شد.

هنرمندنیوز: به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، نسخه تصویری مسترکلاس لائورا راسکارولی با موضوع «دوربین شخصی» امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه منتشر شد.

لائورا راسکارولی استاد دانشگاه، مولف و تئوریسین سینمای مستند است. او استاد دانشگاه میلان است، اما در دانشگاه‌ها و موسسات فیلم مختلف و متعدد تدریس کرده و این روزها در دانشگاه‌های ایتالیا، اسپانیا و کوبا درس می‌دهد. آثار راسکارولی درباره سینمای مستند، سینمای اروپا و جهان و «فیلم رساله» به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. مسترکلاس این نظریه‌پرداز در چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» به صورت آنلاین برگزار شد.

راسکارولی در بخشی از این مستر کلاس می‌گوید: «امروزه اصطلاح فیلم-رساله به طور گسترده و مکرر در جشنواره‌های سینمایی و محافل هنری، مطبوعات و نشریات دانشگاهی به کار برده می‌شود. ولی با آنکه این انفجار واقعی فرم‌ها بی‌شک به خاطر واکنش مثبت و مناسب بودن زمانه است، اطلاق بی‌رویه آن به چنین طیف متنوعی از محصولات سینمایی می‌تواند پرسش برانگیز و در نهایت به رسالت اولیه‌اش لطمه زند.»

دانشجویان و پژوهشگران برای تماشای رایگان این کارگاه می‌توانند به سایت مرکز گسترش بخش پژوهش، کارگاه‌های آموزشی مراجعه یا این ویدیو را در بسترهای مجازی تماشا کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..