شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۹ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

کارگردان مستند «تروکاژ» تلاش کرده تا به این سؤال مناقشه‌برانگیز پاسخ دهد که "راز اظهارنظرهای رادیکالِ سیاسی هنرمندان ایرانی در سال‌های اخیر چیست؟!"
کارگردان مستند «تروکاژ» تلاش کرده تا به این سؤال مناقشه‌برانگیز پاسخ دهد که "راز اظهارنظرهای رادیکالِ سیاسی هنرمندان ایرانی در سال‌های اخیر چیست؟!"

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی عماریار، مستند "تروکاژ" به کارگردانی محمدهادی نعمتی از امروز وارد "اکران مردمی آنلاین" جشنواره عمار می‌شود. این مستند که برنده جایزهِ فانوسِ یازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش "جنگ نرم و جبهه فرهنگی" است به مسئله فراگیرِ "سلبریتی" و پیامدهای آن پرداخته است.

محمدهادی نعمتی تلاش کرده در قالب یک مستند آرشیوی کوتاه با مقایسه کنش‌ها و واکنش‌هایِ سلبریتی‌ها و ستارگان در ایران و آمریکا، زمینه‌های تمایل سلبریتی‌های ایرانی به موضع‌گیری‌های خاص سیاسی را جست‌وجو کند. از این رو در ابتدا به هالیوود و سازوکارهای نظارتش بر هنرمندانی که در دامن خودش تربیت یافته‌اند، می‌پردازد. سپس با بررسی فرآیندهایِ سینمای ایران در نسبت با ستارگانش، تلاش کرده تا به این سؤال پاسخ دهد که "راز اظهارنظرهای رادیکالِ سیاسی هنرمندان ایرانی در سال‌های اخیر چیست؟!"

تروکاژ از اولین آثاری است که با مضمون "فرهنگ شهره‌گی"، آثار و پیامدهایش ساخته شده است. فرهنگی که این روزها پیوند سهمگینی با زندگی روزمره مردم خورده است.

علاقه‌مندان جهت "ثبت درخواست اکران" مستند "تروکاژ" می‌توانند به سایت عماریار به نشانی Ammaryar.ir  مراجعه کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..