دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مستند کوتاه «مجموعا» ساخته محمدرضا فرزاد در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام (ایدفا) به نمایش گذاشته می‌شود.
مستند کوتاه «مجموعا» ساخته محمدرضا فرزاد در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام (ایدفا) به نمایش گذاشته می‌شود.

هنرمندنیوز: جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام بخشی از فهرست فیلم‌های حاضر در بخش‌های مستند کوتاه، مستند جوانان، اساتید و بهترین‌های جشنواره‌ها را اعلام کرد و مستند کوتاه ۱۵ دقیقه‌ای «مجموعا» به عنوان محصول مشترک ایران و لهستان ساخته محمدرضا فرزاد در بخش بهترین‌های جشنواره‌ها (Best of Fests) به نمایش گذاشته می‌شود.

این فیلم کوتاه روایتی شاعرانه است که به دقت از روی کلیپ‌های ویدیوهای خانگی ۸ میلی‌متری ایرانی از روزهای گذشته ساخته شده است. مستند «مجموعا» پیش از این در بخش «Forum Expanded» جشنواره برلین رونمایی شده بود.

بخش اساتید (Masters) جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام امسال میزبان نخستین نمایش بین‌المللی مستند «بحران شخصیت: تنها یک شب» ساخته «مارتین اسکورسیزی» و «دیوید تدشی»، نخستین مستند آرشیو محور ساخته «جیانفرانکو رُزی» با عنوان «در ویاجو»، ساخته جدید «روث بکرمن» با عنوان «ماتزنباخر» و «کشور خیالی من» به کارگردانی مستندساز شیلیایی «پاتریسیو گوسمان» خواهد بود.

دیگر فیلم‌های حاضر در جشنواره مستند ایدفا ۲۰۲۲ به‌زودی اعلام می‌شود.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام (ایدفا) از تاریخ ۹ تا ۲۰ نوامبر (۱۸ تا ۲۹ آبان) در کشور هلند برگزار می‌شود.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..