سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ ۲۱ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مسعود ده‌نمکی معتقد است نسل جدید فیلمسازان برای سینما همواره آورده‌هایی به همراه دارند و این نسل، مدیون تلاش‌های پیشکسوتان در ادوار گذشته هستند.
مسعود ده‌نمکی معتقد است نسل جدید فیلمسازان برای سینما همواره آورده‌هایی به همراه دارند و این نسل، مدیون تلاش‌های پیشکسوتان در ادوار گذشته هستند.

هنرمندنیوز: مسعود ده‌نمکی نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون روز دوشنبه ۱۷ بهمن برای تماشای فیلم‌های چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم در سینمای رسانه (پردیس ملت) حضور پیدا کرد.

این کارگردان درباره رویکرد این دوره از جشنواره فیلم و حضور فیلم اولی‌ها نظر خود را چنین بیان کرد: فیلم‌ اولی‌ها به اقتضای سن و شور و هیجان جوانی، نگاه آوانگاردی به فیلم‌ها و سینما دارند. از نظر من، حضور کارگردانان فیلم‌ اولی در رویدادی همانند جشنواره فیلم فجر، از نظر محتوایی و فنی برای سینمای کشور آورده‌ای به همراه دارند و چیزی اضافه خواهند کرد.

ده نمکی در ادامه خاطر نشان کرد: به میدان آمدن جوانان به حوزه فیلمسازی موجب می‌شود تا سینما به نوعی پوست‌ بیندازد. همان‌طور که می‌بینیم تعداد آثار آن‌ها در جشنواره امسال هم چشمگیر است و این موضوع، بی‌شک اتفاق مبارکی است.

وی در پایان تصریح کرد: در آخر این را بگویم که نسل جوان و جدید باید بدانند که همیشه به پیشکسوتان احترام بگذارند و به نوعی آن‌ها جا پای بزرگان می‌گذارند. به بیانی دیگر، اگر اکنون نگاه آوانگاردی (نوآورانه) در سینما وجود دارد، ما مدیون نسل‌های گذشته و پیشکسوت هستیم.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..