پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۹ مه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

اسامی هیات داوران هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ معرفی شد.
اسامی هیات داوران هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ معرفی شد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی جشنواره، هیات داوران هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ در سه بخش فیلم‌های داستانی، مستند و فیلم کوتاه معرفی شدند.

در این دوره از جشنواره فیلم‌های ایرانی در زوریخ در بخش فیلم‌های بلند داستانی، داوران جشنواره را اشتفان هوپت کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه کننده مستقل سوییسی که سابقه دریافت جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطب‌های بخش پانورامای جشنواره برلین ۲۰۱۴ را در کارنامه دارد در کنار سوفیا روبیشونگ مدیر تولید و تهیه‌کننده سوییسی، دنیل ویگاند استادیار مطالعات سینما در دانشگاه زوریخ، هلن آشرلی روزنامه‌نگار و سردبیر مهمترین مجله مربوط به زنان در کشور سوییس با نام «آن ابل» و تامارا میلوشویچ کارگردان و مستندساز اهل کشور آلمان تشکیل می‌دهند.

در بخش فیلم‌های کوتاه جشنواره، ماتیلدا کاساری کارگردان جوان ۲۵ ساله سوییسی که سابقه ساخت چندین فیلم کوتاه دانشجویی را دارد در کنار آنا شیو مستندساز ۲۷ ساله سوییسی که به تازگی مستند «اِستر» را ساخته است و جولیوس ویگل فیلمساز آلمانی، فیلم‌های کوتاه فستیوال را داوری می‌کنند.

در بخش مستند بلند جشنواره نیز ژنی آلوشی مستندساز اهل کشور آلبانی، لوین ویت سینماگر ۲۸ ساله سوییسی که سابقه فیلمنامه‌نویسی و دستیاری کارگردان را دارد و خوآن رودریگز سالازار فیلمبردار کلمبیایی هیات داوران را تشکیل می‌دهند.

هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس به دبیری یدالله داج روز ۲۶ می برابر با ۵ خرداد آغاز می‌شود و تا اول ژوئن ۲۰۲۲ برابر با ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ادامه پیدا می‌کند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..