دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نگاهی به مقوله بازیگری

" افرا "به کارگردانی بهرنگ توفیقی آخرین سریال باکس تابستانی شبکه ۱ سریالی دیدنی است. حداقل به‌خاطر ارائه تصاویر زیبا و بکر از گیلان سرسبز و بانشاط که در وانفسای تحریم سفر به دلیل کرونا خودبه‌خود حکایت وصف العیش نصف العیش است!!
" افرا "به کارگردانی بهرنگ توفیقی آخرین سریال باکس تابستانی شبکه ۱ سریالی دیدنی است. حداقل به‌خاطر ارائه تصاویر زیبا و بکر از گیلان سرسبز و بانشاط که در وانفسای تحریم سفر به دلیل کرونا خودبه‌خود حکایت وصف العیش نصف العیش است!!

هنرمندنیوز: افرا چند قصه‌ درهم‌تنیده شده است که به‌صورت خرده داستان‌ها سعی می‌کند روال وابستگی موضوعات را با هم (با حلقه واسط آدم‌های قصه و یا اتفاقات) پیوند دهد.
کلیت ماجرا در سکانس‌های ابتدایی قسمت‌های اول تا پنجم آشکار می‌شود و پس‌از آن تماشاگران که از بی‌گناهی شخصیت‌های داستان آگاهند با انبوهی از اتفاقات روبرو می‌شوند که بیشتر شامل ادای دینی به زحمات و سختی‌های کار محیط‌بانان محیط‌زیست است همراه با پیگیری‌های دقیق و شائبه برانگیز از جزئیات و تعهدات پزشکان توسط نظام‌پزشکی و ایضاً کنجکاوی، دقت نظر و پیگیری های قضایی قضات.
تعلیق موجود در قصه و کنش‌ها و واکنش‌های احتمالی شخصیت‌ها درصورتی‌که به وادی پرگویی و تکرار نیفتند جذاب است که البته برای نتیجه باید منتظر پخش قسمت‌های پایانی بود....
اما نکته مهم در این سریال انتخاب و چینش بازیگران در نقش‌های مختلف است.
علی‌رغم تلاش اکثر بازیگران اما آنچه به‌شدت مشهوداست وزنه سنگین کفه ترازویی است که یک طرف آن "مهدی سلطانی" است و در سوی دیگر بازیگران حرفه‌ای و گروهی تازه‌کار (از به‌کارگیری عنوان نابازیگر یا هنرور اجتناب می‌کنم )
بازی دقیق، بی‌اغراق ،شسته‌رُفته و کامل "مهدی سلطانی" گهگاه آن‌چنان قاب تصویر را با قدرت در اختیار می‌گیرد که گروه مقابل و پارتنر ها برای رسیدن به نقطه تلاقی مجبورند تلاش مضاعفی از خود نشان دهند.
البته منظورم کم‌اهمیت جلوه دادن تلاش سایر بازیگران نیست مثلاً "پژمان بازغی" به‌شدت در اندازه شخصیت مورد نیاز نقش در سریال حضور دارد و به قول گزارشگران ورزشی این چیزی از ارزش‌های سایرین کم نمی‌کند!!!
اما واقعیت این است که حضور "مهدی سلطانی" در هر پلان و سکانسی وزن آن سکانس را به‌شدت بالا می‌برد و کفه ترازوی مقایسه را سنگین می‌کند دکتر مهدی سلطانی بازیگری آگاه، مسلط، باسواد و حرفه ای است که باید قدرش را دانست .و البته این سلیقه من است!

"علیرضا غفاری"

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..