سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مهدی فخیم‌زاده و شمسی فضل‌اللهی مهمان برنامه "دورهمی" مهران مدیری شدند، "انبار متروکه" کتاب‌های جادویی در سریالی رادیویی به نمایش درآمد و پنجشنبه به یاد خسرو شکیبایی، "شب" در آی‌فیلم پخش می‌شود.
مهدی فخیم‌زاده و شمسی فضل‌اللهی مهمان برنامه "دورهمی" مهران مدیری شدند، "انبار متروکه" کتاب‌های جادویی در سریالی رادیویی به نمایش درآمد و پنجشنبه به یاد خسرو شکیبایی، "شب" در آی‌فیلم پخش می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی هنرمندنیوز، اخبار کوتاه رادیو و تلویزیون را در ادامه بخوانید: شمسی فضل اللهی، مهدی فخیم‌زاده و امیرحسین قهرایی بازیگران عرصه سینما و تلویزیون کشورمان این هفته مهمان «دورهمی» مهران مدیری می‌شوند.  دورهمی چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه شب ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

بررسی فاز جدید اعتراضات آمریکا در شبکه افق

برنامه تلویزیونی «عصر» با موضوع فاز جدید اعتراضات در آمریکا و خشونت مسلحانه در این کشور،  از شبکه افق پخش خواهد شد. اعتراضات اخیر در آمریکا وارد فاز جدیدی شده، به ویژه حالا که بین معترضان هم دعوا بالا گرفته و خشونت هم افزایش یافته است.

این در حالی است که برخی آمریکایی ها که به راحتی به سلاح گرم دسترسی دارند، به روی یکدیگر اسلحه می کشند و به این ترتیب، بحران اجتماعی در ایالات متحده هم افزایش یافته است. برنامه «عصر» سه شنبه این هفته با همین موضوع و بررسی شکل جدید اعتراضات در آمریکا روی آنتن می‌رود. مهمان این برنامه فؤاد ایزدی کارشناس مسائل بین‌المللی است.

«عصر» با تهیه‌کنندگی و اجرای نادر طالب‌زاده، سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۲ به صورت زنده از شبکه افق پخش می‌شود.

انبارمتروکه کتاب‌های جادویی در رادیو نمایش

 مجموعه نمایشی «انبارمتروکه کتاب‌های جادویی» که از رادیو نمایش پخش می‌شود، شامل ۲۶ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای است که در مجموع به ۱۳ اثر ادبی معروف ایران و جهان می‌پردازد. سمیرا شکوهی نویسنده مجموعه نمایشی «انبارمتروکه کتاب‌های جادویی» در این باره افزود: از این ۱۳ اثر کارهایی همچون رومئووژولیت ، ضحاک، شازده کوچولو ضبط شده که پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها ساعت ۲۲ پخش می‌شود.

شکوهی درباره موضوع این مجموعه گفت: آلما و کیان خواهر و برادر جوانی‌اند که به تازگی به مجتمعی به اتفاق پدر و مادرشان نقل مکان کرده‌اند و در بخش انبارهای مجتمع این خوهرو برادر انبار متروکه‌ای را می‌یابند که مملوء از کتاب است  و آلما به شدت اهل مطالعه و علاقه‌مند به کتاب خواندن است و هر دو کنجکاوانه وارد انبار می‌شوند و ماجراها از جایی آغاز می‌شود که آلما یکی از کتاب‌ها را برمی‌دارد و حین خواندن آن ناگهان به اتفاق برادرش وارد ماجرای کتاب می‌شوند و طی ماجراهایی طنز باعث تغییر داستان می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: این کار دو کارگردان دارد بهرام ابراهیمی و رضا عمرانی، نقش آلما را خانم شیوارفیعیان و نقش کیان را آقای بهادر ابراهیمی بازی می‌کند. تهیه‌کننده هم فرشاد آذرنیا است.

در ادامه فرشاد آذرنیا تهیه‌کننده نمایش انبار کتاب‌های جادویی در این باره گفت: مخاطبِ هدف این نمایش نوجوانان و جوانان‌اند  و قالب نمایش فانتزی و تخیّلی است. دو شخصیت اصلیِ داستان وارد قصه‌های بزرگ دنیا مثل شازده کوچولو ، رومئو و ژولیت و ... می شوند و به تناسب حال و هوای آن قصه این شخصیت‌ها تصمیم به تغییر آن قصه می‌گیرند.

آذرنیا در پایان گفت: این کار به صورت یکی در میان است یعنی یک هفته به قصه خارجی می‌پردازد و هفته بعد وارد یک قصه ایرانیِ کهن می‌شود، مثلاً این هفته، قصه ضحاک مار دوش را خواهیم داشت که شخصیت‌ها به طرز فانتزی و طنزی قصه را تغییر می‌دهند و به نظر نمایشی بهتر از رومئو و ژولیت می‌شود.

"شب" را در آی‌فیلم ببینید

کانال فارسی این شبکه فیلم «شب» به کارگردانی رسول صدرعاملی و تهیه‌کنندگی سید کمال طباطبایی را پنجشنبه ۱۲ تیر به نمایش می‌گذارد. نگارش فیلم‎نامه این اثر را کامبوزیا پرتوی براساس طرحی از اصغر فرهادی، با این مضمون بر عهده داشته است: گروهبان برای تحویل‌دادن مجرمی سابقه‌دار به زندان یکی از شهرستان‌ها، مجبور می‌شود که به همراه مجرم و دستبند، شبی را در مشهد بگذراند و…

زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی، امین حیایی و زنده‌یاد خسرو شکیبایی بازیگران این اثر بوده‌اند. «شب» پنجشنبه ساعت ۲۳ روی آنتن می‌رود. بینندگان آی‌فیلم می‌توانند تکرار این فیلم را جمعه ۱۳ تیر در ساعت‌های ۷ صبح و ۳ بعدازظهر تماشا کنند.سریال‌های خانوادگی در دستور کار شبکه پنج

محمدرضا حاجی غلامی‌کارگردان سریال پدر پسری به همراه بازیگران این سریال ۹۰ دقیقه به تماس‌های مخاطبان با شماره  امور مخاطبان روابط عمومی صداوسیما پاسخ دادند. بنا بر آمار ارائه شده، در این بازه زمانی حدود ۸۰۰تماس با شماره ۱۶۲ گرفته شد که کارگردان و بازیگران موفق به پاسخگویی به ۳۶۰ تماس مردم شدند. مخاطبان در این تماس‌ها علاوه بر ابراز رضایت از محتوای خانوادگی این سریال پیشنهادهایی در خصوص تداوم سریال‌های خانوادگی و طنز و ساخت فصل دوم این سریال داشتند و تنها انتقاد این تماس‌ها متوجه زمان پخش سریال بود که با برنامه‌های پربیننده شبکه‌های دیگر همزمان شده بود.

همچنین نشست مطبوعاتی این سریال با حضور مدیر گروه فیلم و سریال شبکه پنج، کارگزدان این سریال و بازیگران آن شامل عزت‌الله مهرآوران، مریم سرمدی، محمدجواد جعفرپور، افشین سنگ چاپ، سیاوش چراغی‌پور، منا اسکندری و کتایون بختیاری برگزار شد.

حاجی غلامی در این نشست با بیان اینکه تجربه گفت‌وگوی مستقیم با مخاطبان تجربه جدید و متفاوتی بود از ابراز رضایت مخاطبان خصوصا گروه سنی نوجوان و جوان از این سریال سخن گفت و با اشاره به قالب این سریال که بیشتر بر مبنای ایجاد موقعیت های طنز بود گفت: تلاش کردیم سریالی خانوادگی را که در برگیرنده همه گروه‌های سنی باشد بسازیم .

او با اشاره به زمان تولید سریال که در همزمان با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی بسیاری از پرژه‌های در دست ساخت شبکه‌ها شده بود گفت: با وجود آنکه حضور عوامل برای خود و خانواده‌شان ممکن بود با مخاطراتی مواجه باشد اما برای اینکه این سریال برای ماه مبارک تدارک دیده شده بود و همه عوامل سریال علاقمند بودند برای مردم در این اوضاع کار کنند و این خطر را به جان خریدند و کار بدون تعطیلی تولید شد، ضمن اینکه همه قوانین بهداشتی به طور دقیق رعایت می‌شد و همه در این کار همراه هم بودند.

حاجی غلامی از تجربه‌اش در ساخت فیلم داستانی و سینمایی برای کودکان یاد کرد و گفت: شاید همین تجربه در ساخت این سریال اثر گذاشت و توجه قشر نوجوان به این سریال جلب شد.

رضوانی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه پنج نیز تجربه پاسخگویی به تماس‌های مردمی را تجربه‌ای قابل تحلیل وتأمل خواند که می‌تواند برای تولید سریال‌های دیگر این شبکه و حتی زمان پخش آن اثر گذار باشد. وی بخشی از توجه مخاطبان به این سریال خانوادگی را متوجه کمبودسریال سازی در این قالب دانست و گفت: بنای شبکه پنج سیما بر تولید سریال‌های خانوادگی با محتوایی پاک، جذاب و متناسب برای همه گروه‌های سنی است. وی همچنین پیشنهاد داد برای جلب نظر مردم تلویزیون به سمت تولید قالب‌های دیگری از کارهای نمایشی نظیر قالب سریال پدر پسری فیلم های تلویزیونی و مجموعه‌هایی جذاب با هزینه کمتر برای تولید برود.

بازیگران این مجموعه نیز در این نشست با ابراز شگفتی از استقبال مردم از تماس با بازیگران این سریال از درخواست مردم برای تولید فصل دوم این سریال سخن گفتند و تماس های مردم از سراسر کشور را نشان از دیده شدن این سریال که از شبکه پنج و امید پخش شده در سراسر کشور دانستند.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..