دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۳ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

همچنان که مقامات بلژیک و ایتالیا محدودیت‌های قرنطینه را کاهش می‌دهند، بسیاری از موزه‌های این دو کشور در ماه «می»‌ بازگشایی خواهند شد.
همچنان که مقامات بلژیک و ایتالیا محدودیت‌های قرنطینه را کاهش می‌دهند، بسیاری از موزه‌های این دو کشور در ماه «می»‌ بازگشایی خواهند شد.

به گزارش هنرمندنیوز, و به نقل از آرت‌نت، ایتالیا که یکی از کشورهای اروپا با بیشترین خسارت وارد شده در جریان بحران ویروس «کرونا» محسوب می‌شود،‌ قرنطینه کشوری را در دهم مارس به اجرا درآورد. حالا این کشور با ارائه مجوز بازگشایی مشاغل کوچک همچون کتاب‌فروشی‌ها از چهاردهم آوریل، روند از سرگیری فعالیت‌های عادی را آغاز کرده است.

قرار است فاز دوم این برنامه در ماه «می» و با آغاز  فعالیت موزه‌ها در تاریخ هجدهم آغاز شود. با این حال وزارت میراث فرهنکی و گردشگری ایتالیا قوانین سختگیرانه‌ای برای پیشگیری از ابتلا به ویروس «کرونا»‌ وضع کرده است که از جمله آن‌ها به اجباری بودن خرید بلیت به صورت آنلاین و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در موزه‌های و گالری‌ها می‌توان اشاره کرد.

همچنین در بلژیک کمیته‌ی ‌ملی که برای رسیدگی به بازگشایی کسب و کارها از اوایل ماه جاری شکل گرفته بود اعلام کرد کاهش محدودیت‌های قرنطینه برای کسب و کارها و اجتماعات عمومی در سه فاز صورت خواهد گرفت که بازگشایی موزه‌ها در فاز دوم این پروژه قرار دارد. به این ترتیب روند بازگشایی موزه‌ها با رعایت قانون فاصله‌گذاری اجتماعی از تاریخ هجدهم ماه «‌می» آغاز خواهد شد.

پیشتر اعلام شده بود که موزه‌های برلین زودتر از بلژیک و ایتالیا و در تاریخ چهارم ماه «می» فعالیت خود را از سر خواهند گرفت.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..