جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

با ادغام دو مناسبت،

با رد شدن درخواست رایگان بودن موزه‌ها در روز تهران، برای روز جهانی کودک، موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رایگان اعلام شدند.
با رد شدن درخواست رایگان بودن موزه‌ها در روز تهران، برای روز جهانی کودک، موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رایگان اعلام شدند.

به گزارش هنرمند، در حالی که احمد مسجد جامعی می‌گوید «براساس پیشنهاد شورای شهر تهران برای رایگان بودن بازدید از موزه‌ها در روز تهران (شنبه - ۱۴ مهر)، سازمان میراث فرهنگی موافقت خود را با رایگان بودن موزه‌های تهران در این روز اعلام کرده است»، اما مدیر اداره کل موزه‌ها نظر دیگری در این زمینه دارد.

محمدرضا کارگر در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: در طول این مدت، مناسبت برای رایگان بودن موزه‌ها زیاد بوده و آن‌ها عملی شده‌اند؛ مانند روز جهانی گردشگری که به پایان رسید و درخواست برای  ۱۶ مهر روز جهانی کودک که براساس تصمیم سازمان میراث فرهنگی، بازدید کودکان در کشور در این روز، رایگان است.

او ادامه داد: به علت تعداد زیاد این مناسبت‌ها، عملی شدن آن‌ها معطوف به تصمیم سازمان میراث فرهنگی است و ما هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته‌ایم، چون ضوابط  دست و پای ما را بسته است.

وی سپس تاکید کرد: مردم تهران هم می‌توانند روز ۱۶ مهر و همزمان با رایگان بودن موزه‌ها در روز جهانی کودک، از موزه‌های تهران، رایگان دیدن کنند.

او ادامه داد: این که بخواهیم ۱۴ و ۱۶ مهر را رایگان اعلام کنیم، امکان‌پذیر نیست، بنابراین مردم تهران می‌توانند از موزه‌های زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی در روز ۱۶ مهر رایگان دیدن کنند.

خانه‌موزه‌های زیر نظر شهرداری تهران نیز در روز تهران، بازدید رایگان دارند، همچنین تورهای گردشگری نیز از سوی این نهاد شهری برگزار می‌شود.

انتهای پیام

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..