دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ۲ اوت ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

روابط عمومی موسسه موزه‌های بنیاد مستضعفان اعلام کرد از فردا ثبت‌نام برای بازدید از موزهای دفینه و کاخ مرمر آغاز می‌شود.
روابط عمومی موسسه موزه‌های بنیاد مستضعفان اعلام کرد از فردا ثبت‌نام برای بازدید از موزهای دفینه و کاخ مرمر آغاز می‌شود.

هنرمندنیوز: موزه «دفینه» یکشنبه دهم اسفندماه با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری همزمان با موزه هنر ایران در کاخ مرمر افتتاح شد. حالا مدیر روابط عمومی موسسه موزه‌های بنیاد مستضعفان می‌گوید درهای این دو موزه از صبح شنبه (۲۳ اسفندماه) به روی بازدیدکنندگان باز می‌شود و ثبت‌نام برای بازدید از فردا (۲۰ اسفندماه) انجام خواهد شد.

محمدعلی تاجیک علاقه‌مندان به بازدید از این موزه‌ها را دعوت کرده که برای رزرو نوبت، به سایت موسسه موزه‌های بنیاد مستضعفان به آدرس cio-museums.org مراجعه کنند و مراحل ثبت‌نام و رزرو را در این سایت انجام دهند.

او در ادامه می‌گوید: بازدید از این موزه‌ها با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد و طبیعی است برای جلوگیری از تجمع بازدیدکنندگان در فضای موزه، هر روز تعداد محدودی از علاقه‌مندان امکان بازدید خواهند داشت و  اولویت زمانی بازدید از این موزه‌ها، بر اساس ثبت ‌نام در سایت موسسه موزه‌ها خواهد بود.

تاجیک همچنین توضیح می‌دهد که علاقه‌مندان به بازدید از این موزه‌ها، پس از رزرو در سایت، یک کد پیگیری دریافت می‌کنند و با مراجعه حضوری به موزه و ارائه این کد، بلیت بازدید برای آن‌ها صادر خواهد شد و در زمان ثبت نام در سایت، هیچ مبلغی بابت صدور بلیت از علاقه‌مندان دریافت نمی‌شود.

درهای موزه هنری ایران در کاخ مرمر دی‌ماه سال ۹۸ بعد از ۴۱ سال به روی خبرنگاران و سفیران خارجی مقیم ایران باز شد. قرار بود بازدیدهای عمومی نیز از بهمن‌ماه همان سال آغاز شود، اما رییس بنیاد مستضعفان گفت درهای موزه «هنر ایران» در کاخ مرمر به خاطر ویروس کرونا بسته می‌ماند. پرویز فتاح هفته گذشته در مراسم افتتاح رسمی این موزه پس از جاگذاری ۴۰۰ اثر ایرانی با قدمت هفت‌هزار سال، اعلام کرد که درهای کاخ مرمر همزمان با موزه دفینه باز می‌شود.

ساختمان دفینه نیز که مجموعه‌ای از سه موزه «پول و سکه»، «گوهر و آرایه‌های تاریخی» و «هنرهای اسلامی و جهانی» است، بعد از پنج سال تعطیلی به دلیل مرمت و بازسازی با نام جدید مجموعه فرهنگی ـ موزه‌ای «سردار آسمانی» هفته گذشته افتتاح شد. فتاح در حاشیه آن مراسم درباره زمان قطعی گشایش این دو موزه که بنا بر اعلام در پی همه‌گیری ویروس کرونا به تعویق افتاده بود گفت: ما منتظر اعلام ستاد کرونا هستیم. نمی‌دانیم چه فضایی حاکم شود. باید مراقبت کنیم. ولی موزه آماده است. مردم می‌توانند نوبت بگیرند و بازدید کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..