چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور:

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کرد: اگر به عرصه موسیقی و شاخه های هنری همچون موسیقی عاشیقی به عنوان فرصت نگاه کنیم، به طور حتم باعث وحدت داخلی و دوستی بین ملت ها خواهد شد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کرد: اگر به عرصه موسیقی و شاخه های هنری همچون موسیقی عاشیقی به عنوان فرصت نگاه کنیم، به طور حتم باعث وحدت داخلی و دوستی بین ملت ها خواهد شد.

هنرمندنیوز: سید مجید امامی، جمعه شب، در آئین اختتامیه دومین جشنواره موسیقی فجر آذربایجان شرقی با اشاره به غنای این عرصه هنری در ابعاد بومی و محلی نقاط مختلف کشور اظهار کرد: برای نمونه موسیقی عاشیقلار یک مولفه اقتدار و استوانه مهم در حوزه فرهنگی خطه آذربایجان شرقی است و برگزاری استانی چنین جشنواره هایی نیز با هدف تمرکززدایی از تهران و توجه و احیای موسیقی های اصیل و عمیق مانند عاشیقی صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید در هنرستان‌ها و مؤسسات آموزش موسیقی و البته رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی به این نوع از موسیقی بیشتر پرداخته شود، افزود: موسیقی فقط ساز و آواز نیست بلکه سوز و شاعری و ترکیبی از هنرهاست و با توجه به همین ویژگی است که هنری چون موسیقی عاشیقی توانسته بستر و فضاهای مختلفی را با خود همراه کند و بخش مهمی از تاریخ آذربایجان با این موسیقی و نوا آمیخته است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور خاطر نشان شد: مردم با چنین هنرها و موسیقی هایی زندگی کرده و غم و شادی و فرهنگ خود را با آن تجربه کرده اند و توجه به چنین حوزه هایی رسالت ما در عرصه توسعه فرهنگ عمومی است و باید به این سمت حرکت کنیم که نسل جوان و نوجوان با هنرهایی چون موسیقی عاشیقی بیشتر و پیشتر از قبل مانوس و همراه باشند چرا که چنین هنرهایی نمود فرهنگی اقوام کشور و مایه وحدت ملی هستند.

امامی گفت: باید بتوانیم با ترتیب دادن هفته ها و ماه های موسیقی، شاخه هایی چون عاشیقی را به عنوان وجه وحدت و روابط سالم بین فرهنگی نه تنها میان استان های کشور بلکه کشورهای دوست و همسایه تعریف کنیم چون اگر به این عرصه به عنوان فرصت نگاه کنیم، به طور حتم باعث وحدت داخلی و دوستی بین ملت ها خواهد شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..