دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی هنرمندنیوز با نویسنده، نقاش و تهیه کننده

مونا جعفری سلیم، متولد تهران، کارشناسی روانشناسی، نویسنده و نقاش که بازرگانی و تجارت حرفه اصلی او هستند، با مونا جعفری سلیم که به سوارکاری و بسکتبال علاقه دارد و مدتی می شود به تهیه کنندگی در عرصه تئاتر، موسیقی و فیلم کوتاه روی آورده گفتگویی کوتاه داشته ایم که با هم می خوانیم.
مونا جعفری سلیم، متولد تهران، کارشناسی روانشناسی، نویسنده و نقاش که بازرگانی و تجارت حرفه اصلی او هستند، با مونا جعفری سلیم که به سوارکاری و بسکتبال علاقه دارد و مدتی می شود به تهیه کنندگی در عرصه تئاتر، موسیقی و فیلم کوتاه روی آورده گفتگویی کوتاه داشته ایم که با هم می خوانیم.

هنرمندنیوز: از ادبیات شروع کنیم، به زودی از شما شاهد کتاب تازه ای خواهیم بود؟

بله، البته زمان دقیق آن مشخص نیست ولی به احتمال قوی تا آخر سال هزار و چهارصد و یک کتاب شعر جدیدی از من به چاپ خواهد رسید.

وضعیت کلی ادبیات امروز را چگونه میبینید؟

این سوال خیلی تخصصی است و من خودم را اصلا در سطحی نمی بینم که بخواهم در مورد ادبیات امروز نظری بدهم، فقط می دانم که اساتید بزرگ ادبیات معاصر آنچنان که باید و شایسته است مورد توجه جامعه ادبی قرار نمی گیرند و مسائل حاشیه ای و روابط بسیار موثرتر از توانمندی و دانش ادبی اشخاص در مطرح شدن افراد در جامعه ادبی می باشد.

دستی هم دنیای هنرهای تجسمی دارید، نقاشی کجای زندگی شما است

نقاشی همه جای زندگی من دیده می شود، تمام لحظات زندگی من با هنر در آمیخته و زندگی بدون هنر برای من تعریفی ندارد.

آیا الگویی در این زمینه داشته اید و سبک کاری خودتان کدام سبک است؟

من در هیچ زمینه ای الگو برداری نکرده ام، البته نمی گویم الگوبرداری بد است اما شخصیت من به نوعی شکل گرفته که هرچیزی را با سبک و سیاق خودم تعریف می کنم و پیش می برم، در مورد هنر نقاشی هم همینطور بوده و بیشتر از زاویه دید شخصی و با تعاریف فردی خودم کار کرده ام، تا جایی که در اغلب نمایشگاه های گروهی همیشه کارهای من متمایز بوده و افرادی که مخاطب من بوده اند با دیدن آثار من بدون توجه به اسم و امضا متوجه می شوند که این اثر متعلق به مونا سلیم می باشد.

در این مورد هم آیا شاهد نمایشگاه تازه ای از شما خواهیم بود؟

بله به زودی نمایشگاهی در استانبول و بعد از آن در ایتالیا خواهم داشت.

مدتی می شود به تهیه کنندگی در عرصه هنر و مخصوصا تئاتر رو آورده اید، آخرین اجرای شما در جشنواره فجر جایزه گرفت، این موضوع چقدر برای شما جدی است؟

البته که متن آن نمایش در زمان اجرا جایزه برترین متن جشنواره فجر را دریافت کرد؛ بدون شک این موضوع برای من به عنوان بخشی از اهداف هنری مهمم تعریف شده که کاملا هدفمند و با یک تیم بسیار قوی و متعهد با مدیریت آقای صادق سیادت که در تمام مسیر با درایت و برنامه ریزی باعث موفقیت‌های پی در پی تیم شدند، در طول مسیر برنامه ریزی‌های جامع و کامل بسیار برای ما حائز اهمیت است، به امید خدا به جز جوایز جشنواره‌های داخلی با هدف کسب جوایز بزرگ بین المللی قدم در این مسیر پر چالش گذاشته ایم.

و اکنون پیش بردن همزمان چند فیلم کوتاه، هدف چیست و آیا برای جشنواره‌ها آماده می ‌شوید؟

قطعا هدف ما جشنواره‌ها و جوایز آنها هم مهم است اما مهم تر از آن رساندن صدای هنر ایران به جامعه هنری بین المللی و مطرح کردن مسائل مربوط به نسل امروز درجامعه ‌ای بدون ثبات با زبانی متفاوت در دنیای رسای هنر هفتم و به خصوص فیلم کوتاه می‌باشد.

خودتان به بازیگری علاقه مند نیستید و شاهد حضور شما در این فیلم ها نخواهیم بود؟

خودم که علاقه ‌ای به بازیگری ندارم و در جواب این سوال باید ذکر کنم کاملا بستگی به شرایط در لحظه  دارد؛ شاید نقشی آنقدر باب میلم و در راستای شخصیت اصلی خودم و افکارم باشد که تصمیم بگیرم این کار را انجام دهم، البته که همه چیز در نهایت به اهداف گروه بستگی دارد

این فیلم ها مقدمه ‌ای برای حضور و فعالیت در فیلم‌های بلند سینمایی است؟

قطعا!

در پایان، یکی از اشعارشان را با مخاطبان روزنامه هنرمند به اشتراک می گذارید؟

یادها تن به تمنای نبودن دادند / اشک ها تک به تک از گونه ما افتادند / باز موسیقی تنهایی و قانون شکست / باز دلها به تمنای وصال افتادند.

 

گفتگو: عباسعلی اسکتی

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..