پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۷ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

چهار نویبسنده مرد به عنوان نامزدهای نهایی جایزه گنکور، مهم‌ترین جایزه ادبی فرانسه معرفی شدند.
چهار نویبسنده مرد به عنوان نامزدهای نهایی جایزه گنکور، مهم‌ترین جایزه ادبی فرانسه معرفی شدند.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از فیگارو، «دیوید دیوپ» با رمان «برادر روح»، «پل گرویلاچ» با رمان «اربابان و برده‌ها»، «نیکلاس متئو» با رمان «فرزندان پس از آن‌ها» و «توماس بی.روردی» با رمان «زمستان نارضایتی»، چهار نویسنده‌ای هستند که برای کسب جایزه ادبی گنکور فرانسه در سال ۲۰۱۸ رقابت می‌کنند. از نکات قابل توجه جایزه کنگور ۲۰۱۸، حضور نداشتن نویسندگان زن در میان نامزدهای نهایی این رویداد ادبی است.

جایزه «گنکور» اولین‌بار در سال ۱۹۰۳ از سوی «ژول» و «ادمون گنکور» راه‌اندازی شد. اگرچه برنده این جایزه تنها مبلغی ناچیز معادل ۱۰ یورو دریافت می‌کند، اما جایزه غیررسمی «گنکور» که فروش بالای رمان برنده را برای نویسنده‌اش به ارمغان می‌آورد، بسیار باارزش‌تر از جایزه اصلی است. گفته می‌شود اثر برنده جایزه «گنکور» بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نسخه در بازار فروش خواهد داشت.

از برندگان سرشناس این جایزه می‌توان از «مارسل پروست» در سال ۱۹۲۹، «سیمون دوبووار» در سال ۱۹۵۴ و «پاتریک مودیانو»، برنده نوبل ادبیات سال ۲۰۱۴ نام برد.

سال گذشته «اریک وولار» نویسنده کتاب «صورت‌جلسه» موفق شد جایزه «گنکور» را از آن خود کند. برنده سال ۲۰۱۸ این جایزه ادبی نیز روز ۷ نوامبر (۱۶ آبان) معرفی خواهد شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..