دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ۲۰ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نخستین پنل همایش «سایه روشن» ارکستر ملی (برداشت‌ها از چیستی و جایگاه این ارکستر) روز گذشته سوم خرداد ماه در تالار رودکی برگزار شد.
نخستین پنل همایش «سایه روشن» ارکستر ملی (برداشت‌ها از چیستی و جایگاه این ارکستر) روز گذشته سوم خرداد ماه در تالار رودکی برگزار شد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، نخستین پنل همایش سایه روشن ارکستر ملی (برداشت‌ها از چیستی و جایگاه این ارکستر) روز گذشته سه‌شنبه سوم خردادماه با سخنرانی هومان اسعدی، فرشاد توکلی، آروین صداقت‌کیش و محمدرضا فیاض برگزار شد.

در این برنامه درباره تبارشناسی اصطلاح «ملی»، ورود این اصطلاح به ادبیات موسیقی ایران و دلالت‌های آن با حضور محمدرضا فیاض، هومان اسعدی، فرشاد توکلی و آروین صداقت‌کیش گفت‌وگو شد. ساسان فاطمی، فریماه قوام‌صدری، مینا افتاده، علی‌اکبر قربانی، سیامک جهانگیری، فردین خلعتبری، مانی جعفرزاده، شهرام صارمی و کورش متین از جمله حاضران در این برنامه بودند.

ادامه این همایش امروز چهارشنبه چهارم خرداد ماه در تالار رودکی برگزار خواهد شد. براین اساس پنل دوم ساعت ۱۴ با موضوع گفت‌وگو درباره‌ی سازبندی و کارگان (رپرتوار) ارکستر ملی با سخنرانی محمدرضا تفضلی، کیاوش صاحب‌نسق، حسین علیزاده و کورش متین  تشکیل خواهد شد.

همچنین سومین پنل ساعت ۱۷ برگزار می‌شود و طی آن به موضوع ارکستر ملی، گذشته، حال و آینده پرداخته می‌شود و سخنران‌های آن مانی جعفرزاده، فردین خلعتبری، علی‌اکبر قربانی و کارن کیهانی هستند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..