چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

«نرگس ایزدی» هنرمند نقاش در گفتگو با «هنرمندنیوز»

از مردادماه سال ۹۸ کار هنری‌ام را شروع کردم، بلافاصله دو کار اولم برای شرکت در گالری‌ای در شهر ترکیه تایید شد و گالری بعدی هم در ۵ مهرماه  ۹۹ در نمایشگاه گروهی سایه‌های کاغذی، پنج درپنج برگزارشد، استاد اولم جناب آقای نرگسی بودن که دوترم خدمت ایشان آموزش دیدم البته یک ترم آن مجازی بود که الان هم درحال آموزش هستم...
از مردادماه سال ۹۸ کار هنری‌ام را شروع کردم، بلافاصله دو کار اولم برای شرکت در گالری‌ای در شهر ترکیه تایید شد و گالری بعدی هم در ۵ مهرماه  ۹۹ در نمایشگاه گروهی سایه‌های کاغذی، پنج درپنج برگزارشد، استاد اولم جناب آقای نرگسی بودن که دوترم خدمت ایشان آموزش دیدم البته یک ترم آن مجازی بود که الان هم درحال آموزش هستم...

خودتان را برای مخاطبین هنرمند معرفی کنید و هدفتان از شرکت در نمایشگاه‌های مختلف را توضیح دهید؟

نرگس ایزدی هستم ساکن خراسان جنوبی، از مردادماه سال ۹۸ کار هنری‌ام را شروع کردم، بلافاصله دو کار اولم برای شرکت در گالری‌ای در شهر ترکیه تایید شد گالری بعدی هم در ۵ مهرماه  ۹۹ در نمایشگاه گروهی سایه‌های کاغذی، پنج درپنج برگزارشد، استاد اولم جناب آقای نرگسی بودن که دوترم خدمت ایشان آموزش دیدم البته یک ترم آن مجازی بود که الان هم درحال آموزش هستم...

علاقه من برای شرکت در گالری‌های کشورهای دیگر بخاطردیده شدن و حضور کارها و آثارهنری در این مکانهاست و دوست دارم ارتباط و گسترش کارام در مرزهای دیگر را تجربه کنم.

چقدراین نمایشگاه تخت تاثیرشیوع بیماری کرونا قرارگرفته است؟

من خودم درگالری حضور نداشتم ولی با فیلم‌هایی که دوستان می‌فرستادند درجریان حضور چشم گیر مردم بودم خوشحالم که علاقه مندان هنرهمیشه مشتاق هستند واستقبال کردند امیدوارم همه با عایت موارد بهداشتی از این بیماری در امان باشند.

در چندماه گذشته تعدادی از گالری‌ها با نمایش و فروش آثار هنرمندان در فضای مجازی تلاش کردند جامعه هنری را پویا نگه داشته و ارتباط خود را با مخاطبان حفظ کنند. به نظر شما فضای مجازی تا چه می‌تواند در این دوران گره گشا باشد؟

بله کاملا درسته استپی در کار نیست همینطور که گفتین باتوجه به شرایط کرونا مسیر به سمت فعالیت مجازی و آنلاین هنرمندان بیشتر شده و مطمئنا فضای مجازی بهتر و پررنگ‌تر آثار هنری را به نمایش می‌کشد وخیلی‌ها را درگیر هنروهنرمند کرده است.

کمی از آثار در در نمایشگاه برای مخاطبان ما توضیح دهید؟ سبک کاریتان چیست؟ و آرمان شهر شما در هنر کجاست؟

تکنیک من سیاه قلم و اکریلیک مدرن هست اما در این نمایشگاه همه آثار سبک‌ هایپررئال (سیاه-قلم) بود که اکثر آثار زیبا بودند و با حضور استاد بزرگ جناب فروجی برگزار شد که باعث افتخار بنده بود، فقط پست آثار به شهرهای دیگر خیلی سخت هست و آثار باید باشند که این مسئله خیلی مهمه که اثری که می‌فرستید سالم برسد و البته سالم برگرد، سبک کارهای من سیاه-قلم و به تازگی تابلوهای مدرنه که دل انگیزه بازی با رنگ‌ها وخلاقیته، شهرمن نیاز به رنگ ونقش زیبا داره نیازداره زنده تربشه وجود نیروهای خلاق و پرنشاط که بتوانند با هنرشان به این شهر طرح و ایده‌های تازه بدن تا فضای مدرن به خودش بگیرد  و ازسنتی بودن دربیاد، تلفیق این دوسبک باهم جالب از نظر من می‌تواند جالب و چشم‌نواز باشد.

در پایان امید دارم درکنار خیلی ازعزیزان هنرمند جایگاهی داشته باشم و ازهمه‌ی کسانی که در کنار من بالطف ومحبت بی دریغشون  من را حمایت کردن، همسر عزیزم وخانواده که وقتی پشتکارم را دیدند من رو تشویق کردن و همیشه مشوقی برای من بوند و همچنین دوستانی که همیشه به من لطف و محبت کردند از لطف همشون ممنونم و هیچوقت این انرژی که ازشون گرفتم را فراموش نخواهم کرد.

 

  • اگر صدایی می‌شنوی که به تو می‌گوید نمی‌توانی نقاشی کنی با این حال نقاشی‌ات را بکش و آن گاه آن صدا خاموش خواهد شد...

برای دیدین آثار این هنرمند صفحه اینستاگرامش  nargis_izadi@ را دنبال کنید!

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..