چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۶ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیرکل هنرهای نمایشی و دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در جلسه مشترک با موسسه فرهنگی اکو زمینه‌های همکاری فرهنگی و هنری در حوزه بین‌الملل را بررسی کردند.
مدیرکل هنرهای نمایشی و دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در جلسه مشترک با موسسه فرهنگی اکو زمینه‌های همکاری فرهنگی و هنری در حوزه بین‌الملل را بررسی کردند.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی، مهدی حامد سقایان دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، اسماعیلی فرد مدیر اجرایی موسسه فرهنگی اکو، رستمی مسئول میز ایران و وکیلی مدیر بین‌الملل اداره‌کل هنرهای نمایشی روز دوشنبه ۳۰ مرداد در محل موسسه فرهنگی اکو دیدار کرده و زمینه‌های همکاری مشترک فرهنگی و هنری به خصوص در زمینه برگزاری هر چه بهتر بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر را مورد بررسی قرار دادند.

اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی و هنری، ایجاد ارتباط دوسویه هنرهای نمایشی ایران با کشورهای عضو اکو، برگزاری وبینار و دوره‌های آموزشی کوتاه مدت بین هنرمندان و دانشجویان برتر کشورهای عضو اکو بخشی از مصوبات این جلسه بود.

مدیرکل هنرهای نمایشی برای برنامه‌ریزی در خصوص اجرای برنامه‌های مختلف نمایشی از جمله تئاتر، تعزیه‌خوانی و سیاه‌بازی در ایام مناسبت‌های ملی مانند نوروز و یلدا و در محل موسسه فرهنگی اکو اعلام آمادگی کرد.

کاظم نظری در بخش دیگر این جلسه بر لزوم ارتباط دانشجویان برتر هنرهای نمایشی تاکید کرده و برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و ایجاد محافل فرهنگی و هنری میان دانشگاهیان و دانشجویان کشورهای عضو اکو را گام موثری در این زمینه عنوان کرد.

مهدی حامد سقایان دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز ضمن تشریح برنامه‌های این دوره از جشنواره و اقدام برای دعوت از گروه‌های نمایشی کشورهای همسایه، برای تولید مشترک هنری و تئاتری با سایر کشورهای اکو اعلام آمادگی کردند.

مدیر اجرایی موسسه فرهنگی اکو نیز در خصوص اطلاع‌رسانی فراخوان جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سایت این موسسه همچنین اطلاع‌رسانی به سفرای کشورهای عضو، دعوت از کشورهای عضو اکو و نمایش‌های فاخر این کشورها برای شرکت در جشنواره اعلام آمادگی کرد.

در این جلسه مقرر شد وبیناری با حضور سفرای کشورهای عضو اکو با همتایان اداره‌کل هنرهای نمایشی کشورمان از سایر کشورها به منظور ایجاد شبکه ارتباطی میان هنرمندان برگزار گردد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..