سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

منتخبی از نقاشیخط‌های احمد میرزا (میرزازاده) و طراحی‌های سورئال شهرام انتخابی به نمایش گذاشته شده است.
منتخبی از نقاشیخط‌های احمد میرزا (میرزازاده) و طراحی‌های سورئال شهرام انتخابی به نمایش گذاشته شده است.

هنرمندنیوز: گالری راوی هنر از ۲۲ اسفند میزبان منتخبی از آثار احمد میرزا (میرزازاده) هنرمند عرصه نقاشی‌ و نقاشی‌خط می‌شود.

او درباره فضای آثار این نمایشگاه و تفاوت آن با نمایشگاه‌های قبلی‌اش گفت: این هفتمین نمایشگاه انفرادی من است. سه نمایشگاه انفرادی خارج از کشور و چهار نمایشگاه هم در داخل کشور داشته‌ام. این نمایشگاه شامل تعدادی خط‌فرش، خط آئینه و کارهای اسپیرال یا چرخشی است که خط‌ها در آن‌ها دفرمه شده و مفهوم دگرگونی و استحاله را به مخاطب می‌رساند. به لحاظ ابعاد بیشتر آثار بزرگ و تعدادی هم کارهای کوچک است.

وی در توضیح سبک ابداعی خود با عنوان «خط فرش» بیان کرد: در تکنیک خط‌فرش، تکه‌های فرش‌های قدیمی و دست‌بافت که سالیان سال زیر پای ما ایرانی‌ها بوده، به حروف خوشنویسی تبدیل می‌شوند، انگار می‌خواهند حرفی از دل تاریخ و از گذشته‌ها بزنند.

احمد میرزا در نمایشگاه جدیدش با توجه به مقدمات کار حدود ۲۰ اثر را که همگی مربوط به ۲ سال گذشته هستند روی دیوار ببرد. افتتاحیه این نمایشگاه جمعه ۲۲ اسفند ۹۹ از ساعت ۱۵ تا ۲۰ است.

 آثار شهرام انتخابی طی ۲ روز به نمایش در می‌آید

مجموعه‌ای از آثار ویدئو و طراحی شهرام انتخابی در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۱۸ و ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ از ساعت ۱۱ تا ۱۷ در هتل تاج محل واقع در خیابان شیخ بهایی به نمایش در می‌آید.

انتخابی ساکن برلین و دانش‌آموخته رشته طراحی گرافیک در دانشگاه هنرهای زیبا و همچنین رشته معماری، شهرسازی و زبان در ایتالیاست. آثار او غالباً با نگاهی جامعه‌شناسانه شکل می‌گیرند و بیشتر روایت‌هایی از زندگی مهاجرین در غرب هستند. برخلاف آثار ویدئو، پرفورمنس و چیدمان‌های شهرام انتخابی که از شهرت برخوردارند، آثار طراحی او کمتر دیده شده‌اند.

صورت‌های چندگانه هنرمند در طراحی‌های سوررئال و کاراکترهای عجیب و رویاگونه، لایه‌های گوناگونی را با هم ترکیب می‌کنند: اساطیر، تصورات آخر زمانی، و عناصر امروزی. از این طریق هنرمند لایه‌های جدیدی از معنا را که ریشه‌های عمیق در پدیده زیستن میان دو فرهنگ در تاریخ انسان دارد باز می‌کند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..