سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نمایشگاه نقاشی و نقاشی‌خط مراد فتاحی دوشنبه ۱ بهمن در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.
نمایشگاه نقاشی و نقاشی‌خط مراد فتاحی دوشنبه ۱ بهمن در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران٬ نمایشگاه نقاشی و نقاشی‌خط مراد فتاحی از ۱ تا ۸ بهمن در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.

مراد فتاحی درباره برگزاری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه در برگیرنده ۱۵ اثر نقاشی و نقاشی‌خط است که با تکنیک اکرلیک و ترکیب مواد روی بوم اجرا شده‎اند. ابعاد آثاری که در این نمایشگاه در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت، متفاوت است و بزرگترین اثر ۱۵۰ در ۱۱۰ است.

وی درباره نقاشی خط‌هایش افزود: من برای خلق این مجموعه به هیچ متن و شعری توجه نداشته‌ام و نوعی بداهگی در این آثار به چشم می‌خورد و برای من بیشتر فرم حروف اهمیت داشته است.

فتاحی درباره نقاشی‌های این مجموعه نیز توضیح داد: من در نقاشی و نقاشی‌خط متاثر از بزرگان مکتب سقاخانه هستم و نقاشی‌هایم در بستری آبستره شکل گرفته‌اند و در آنها اِلمان‌هایی از عناصر تصویری مکتب سقاخانه به چشم می‌خورد. مکتب سقاخانه جریانی هنری است که در دهه ۱۳۴۰ شمسی با بهره‎گیری از عنصرهایی از هنر مدرن و برخی از عنصرهای تزیینی هنرهای سنتی و دینی در ایران شکل گرفته است.

نمایشگاه نقاشی و نقاشی‌خط مراد فتاحی دوشنبه ۱ بهمن ساعت ۱۷ در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود و تا ۸ بهمن میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..