چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نمایشگاه انفرادی نقاشی «دیوار آن خانه» با آثاری از مجتبی کاکی در گالری فرشته برگزار می شود.
نمایشگاه انفرادی نقاشی «دیوار آن خانه» با آثاری از مجتبی کاکی در گالری فرشته برگزار می شود.

به گزارش هنرمندنیوز روابط عمومی شهر کتاب فرشته، نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان «دیوار آن خانه» و با آثاری از مجتبی کاکی، روز جمعه (۲۵ آبان‌ماه) در گالری این مجموعه فرهنگی ـ هنری برگزار افتتاح می‌شود.

آثار حاضر در این نمایشگاه با بهره‌گیری از اِلمان‌هایی از دوره قاجار مانند تصاویرِ پادشاهان این سلسله حقیقتی تلخ از دل تاریخ را در پرتویی از رنگ و نقش غبار روبی می‌کند و پیش‌روی مخاطبِ امروز می‌آورد.

آنچنان که در شرح این نمایشگاه آمده است:

آدم‌ها می‌آیند و بی‌صداتر از آمدنشان می‌روند، اما در این فاصله قصه‌هایشان را به‌جا می‌گذارند. قصه‌ها در شکاف دیوارهای خانه‌ای که در آن متولد شده‌اند، خانه‌ای که همواره کوچک‌تر شده و به‌ تاراج می‌رود، پنهان می‌شوند.

گرچه سال‌هاست تصویرِ آنان که با مرده‌باد و زنده‌بادها بر تارک دیوار این خانه چسبانده و کنده شده‌، زیر غبار رنگ‌ روزگار پنهان می‌شود، همچون حقیقت تلخی در دل تاریخ آن خانه همیشه باقی خواهد ماند. کافیست به دیوارهای آن خانه بنگری و گوش به صدای نم‌گرفته‌ و ترک‌خورده‌شان بسپاری. شاید به قول بیهقی زمان آن است که به «دیوارهای آن خانه نیکو نگاه کنید».

نمایشگاه «دیوار آن خانه» روز جمعه (۲۵ آبان‌ ماه) ساعت ۱۶ در گالری فرشته به نشانی: خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر پلاک ۱۶۷۱ افتتاح خواهد شد و تا هفتم آذرماه ادامه دارد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..