چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ۸ فوریه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

باحضور معاون هنری حوزه هنری، نمایشگاه «توحید» که شامل آثار نگارگری حسین آقامیری است در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری افتتاح شد.
باحضور معاون هنری حوزه هنری، نمایشگاه «توحید» که شامل آثار نگارگری حسین آقامیری است در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری افتتاح شد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، نمایشگاه «توحید» که شامل ۳۰ اثر از حسین آقامیری هنرمند نام آشنا و حاصل ۲۸ سال فعالیت هنری اوست، دوشنبه ۲۱ آذر با حضور علی فروزانفر، معاون هنری حوزه هنری و جمعی از هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی در گالری ابوالفضل عالی افتتاح شد. عمده آثار نمایشگاه توحید، تابلوهای نگارگری است که آقامیری طی سال‌ها فعالیت از تفسیر آیات قرآنی خلق کرده است.

در آئین افتتاحیه این نمایشگاه، علی فروزانفر، هنر نگارگری را یکی از اصیل‌ترین هنرهای ایرانی معرفی کرد و ایرانی‌ترین هنر تجسمی که امروز با آن مواجه هستیم را نگارگری دانست.

وی اظهار کرد: در نمایشگاه «توحید» مجموعه‌ای که از آثار امیرحسین آقامیری به نمایش در آمده که تلفیقی از آثار قرآنی این هنرمند است.

معاون هنری حوزه هنری گفت: آقامیری تاویل‌ها یا اقتباس‌هایی از آیه‌ها و سوره‌های قرآنی یا مفاهیم و داستان‌ها را به تصویر کشیده و آنها را تبدیل به اثر هنری کرده است. این شکل از اثر هنری و هنر بصری که در نمایشگاه «توحید» با آن روبه‌رو هستیم جای توجه و تشکر دارد.

نمایشگاه توحید به مدت ۱۰ روز از ساعت ۹ تا ۱۸ میزبان بازدیدکنندگان در گالری ابوالفضل عالی واقع در حوزه هنری است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..