دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ۲ اوت ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مسعود شجاعی طباطبایی،مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری

مسعود شجاعی طباطبایی،مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، در آیین افتتاحیه نمایشگاه سربندهای ماه گفت: محمدعلی نادری هنرمندی از برازجان بوشهر بود که بر حسب اتفاق در یکی از جشنواره‌ها کشف شد و نمایشگاه امروز نتیجه کشف این هنرمند است.
مسعود شجاعی طباطبایی،مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، در آیین افتتاحیه نمایشگاه سربندهای ماه گفت: محمدعلی نادری هنرمندی از برازجان بوشهر بود که بر حسب اتفاق در یکی از جشنواره‌ها کشف شد و نمایشگاه امروز نتیجه کشف این هنرمند است.

به گزارش هنرمندنیوز مسعود شجاعی طباطبایی،مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، در آیین افتتاحیه نمایشگاه سربندهای ماه گفت: محمدعلی نادری هنرمندی از برازجان بوشهر بود که بر حسب اتفاق در یکی از جشنواره‌ها کشف شد و نمایشگاه امروز نتیجه کشف این هنرمند است.

مسعود شجاعی طباطبایی، رئیس مرکز هنرهای تجمسی حوزه هنری، درباره افتتاح نمایشگاه «سربندهای ماه» که به خلق آثار نقاشی از شهدا اختصاص دارد، گفت: نمایشگاه «سربندهای ماه» مجموعه‌ای طراحی آثار هنرمند بزرگوار محمدعلی نادری است که به موضوع چهره سرداران شهید دفاع مقدس اختصاص دارد. در این نمایشگاه ۴۰ اثر با این موضوع به نمایش درآمده است و سبک خاص طراحی این هنرمند جذابیت بسیار بالایی دارد؛ به طوری که مورد توجه اساتید نقاشی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: محمدعلی نادری به شکل اتفاقی در یکی از جشنواره های استانی کشف شد. در سال ۹۴ زمانی که اثر این هنرمند در هیئت داوران مورد بررسی بود، مسئولین جشنواره درخواست دادند تا چند نمونه کار دیگر از آقای نادری ارسال شود. آن زمان دریافتیم که ایشان در سبک کاری خود چقدر هنرمند و استاد هستند. حوزه هنری از سال ۹۴ ارتباطش را با این هنرمند ادامه داد؛ به طوری که در سال گذشته یک اثر از آقای نادری در نگاه‌خانه سوره رونمایی شد. سپس از ایشان درخواست کردیم تا با خلق آثاری یک نمایشگاه انفرادی برگزار کنند. «سربندهای ماه» نتیجه پیگیری‌ها و ارتباطات صورت گرفته با  محمدعلی نادری طی ۳ سال گذشته است.

رئیس مرکز هنرهای تجمسی حوزه هنری درباره آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه «سربندهای ماه» نیز گفت: در نمایشگاهی که امروز افتتاح شد، شاهد آثاری هستیم که چهره سرداران شهید دفاع مقدس را به نمایش می‌گذارد. این آثار نگاه زیبا و خلاقانه‌ای به سوژه دارند. طراحی صرفا الگوبرداری عین به عین نیست بلکه یک اثر هنری زمانی مفهوم می‌یابد که شخصیت‌ها و کارکترها به نحوی روی کاغذ طراحی شوند که مفاهیم و بازتابی از شخصیت آن‌ها نیز در کار لمس شود. به گفته خود آقای نادری، وی قبل از آغاز طراحی از چهره هر یک از شهدا زندگی‌نامه آن شهید را مطالعه کرده و سعی کرده است اثری را که آغاز می‌کند مبتنی بر روند زندگی و شخصیت او باشد. در این کارها لطافت، زیبایی و ملاحت موج می‌زند و از این بابت به محمدعلی نادری تبریک می‌گویم.

شجاعی طباطبایی در ادامه تاکید کرد: حوزه هنری از هنرمندان جوان و متعهد حمایت می‌کند و این کار را جزو وظایف خود می‌داند. نمایشگاه امروز ثمره کشف، ارتباط و حمایت حوزه هنری از یک هنرمند جوان است که با استعداد خود توانسته آثار ارزشمندی را خلق کند. نمایشگاه طراحی چهره سرداران شهید دفاع مقدس با عنوان «سربندهای ماه» از ۱۷ مهرماه  تا ۶ آبان همه روزه به‌جز ایام تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۸ در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری دایر است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..