سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در حوزه هنری؛

نمایشگاه نقاشی «سوگ آفتاب» متشکل از آثار هنرمندان برجسته انقلابی به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) بعدازظهر سه‌شنبه ۱۱ خردادماه در گالری عالی حوزه هنری گشایش یافت.
نمایشگاه نقاشی «سوگ آفتاب» متشکل از آثار هنرمندان برجسته انقلابی به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) بعدازظهر سه‌شنبه ۱۱ خردادماه در گالری عالی حوزه هنری گشایش یافت.

هنرمندنیوز: نمایشگاه نقاشی «سوگ آفتاب» شامل ۲۸ اثر از ۱۴ هنرمند نقاش پیشکسوت، روز سه‌شنبه ۱۱ خردادماه با حضور مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری، سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیرکل هنرهای تجسمی حوزه هنری، محمد زرویی نصرآباد مدیر سپهر سوره هنر، عبدالحمید قدیریان، علی شیخی، کامیار صادقی و تعدادی از هنرمندان در گالری عالی حوزه هنری افتتاح شد.

مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری درباره هدف از برگزاری نمایشگاه «سوگ آفتاب» گفت: از آنجایی که امکان مناسبی برای نصب و نمایش دائمی این آثار وجود ندارد، از این مناسبت‌ها برای نمایش آثار گنجینه حوزه هنری استفاده می‌کنیم و امکان دیدن آنها کنار هم، فرصت مقایسه تکنیک‌ها و آثار هنرمندانی که در یک موضوع کار کرده‌اند، به ما می‌دهد.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی درباره آثار این نمایشگاه و نحوه انتخاب آنها عنوان کرد: هرچند که مجسمه، آثار گرافیکی و پوستر با مضمون انقلاب و ارتحال امام خمینی (ره) داشتیم، اما نقاشی را انتخاب کردیم که یکدست باشد. شیوه انتخاب آثار متناسب و براساس فضای گالری عالی بود که ۲۸ اثر نقاشی از هنرمندانی چون ایرج اسکندری، کامیار صادقی، مصطفی گودرزی، غلامعلی طاهری، حسن رزمخواه، مرتضی افشاری، علی شیخی، علی اسلامی‌مقدم، علیرضا خالق دادی، احمد خلیلی‌فرد، کاظم چلیپا، محمدعلی ترقی‌جاه و عبدالحمید قدیریان انتخاب شد.

وی با بیان اینکه تا به حال این آثار که متعلق به قبل و بعد از رحلت امام خمینی (ره) است یک جا جمع نشده بود، افزود: در این نمایشگاه، برای اولین بار مجموعه آثار فاخری که با موضوع حضرت امام خمینی (ره) قبل و بعد از رحلت ایشان خلق شده‌اند، گردهم آمدند. این امکان وجود دارد که این آثار برای مصارف عمومی نیز با کیفیت بسیار بالا چاپ شوند و در اختیار قرار گیرند.

شجاعی طباطبایی در پایان بیان کرد: قدیمی‌ترین اثر در این نمایشگاه مربوط به محمدعلی ترقی‌جاه و جدیدترین اثر مربوط به غلامعلی طاهری است. بزرگترین اثر حاضر در نمایشگاه متعلق به حسین خسروجردی با عنوان «رحلت امام» و کوچک‌ترین اثر متعلق به محمدعلی ترقی‌جاه با عنوان «حکومت اسلامی» است.

این نمایشگاه تا ۳۰ خردادماه روزهای شنبه تا چهارشنبه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۸ در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ برپا است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..