شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۷ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نمایشگاه گروهی آثار نقاشی و تصویرسازی به مناسبت شب یلدا در گالری فردا برگزار می‌شود.
نمایشگاه گروهی آثار نقاشی و تصویرسازی به مناسبت شب یلدا در گالری فردا برگزار می‌شود.

به گزارشهنرمندنیوز به نقل از روابط عمومی گالری «فردا»، در نمایشگاه «صدای پای زمستان» که به مناسبت شب یلدا برگزار می‌شود آثار تصویرسازی و نقاشی هنرمندان به روی دیوار خواهد رفت. در این نمایشگاه نزدیک به ۵۰ اثر به نمایش درخواهد آمد که ترکیبی از رنگ‌ها و خطوط هندسی است.

در این نمایشگاه از هنرمندان خواسته شده است که به پاسداشت این شب ایرانی آثاری مرتبط با حال و هوای این شب به تصویر بکشند.

مدیریت جمع‌آوری و کیوریتوری این نمایشگاه بر عهده سمیرا سلیمی است که این هنرمند در استیتمنت نمایشگاه «صدای پای زمستان» آورده است: صدای گام‌هایش، آرام، پیوسته و نجوا کنان در گوش میپیچد... زمستان پشت در خانه ایستاده و این پا و آن پا می‌کند تا همان یک دقیقه هم تمام شود و به دنیای سیاهی‌ها قدم بگذارد؛ تا سرد کند آتش کینه و خشم را و رخت سپید بپوشاند بر تن آرزوهایمان. اما... یلدا! امان از این تب و تاب تمام نشدنی اش، شب را به بلندای نامش روشن می کند و حریر مهتاب را نادیده می‌گیرد تا کمی دیرتر آغاز شود صدای پای زمستان.

هدف هنرمندان این نمایشگاه گوش فرا دادن به صدای این گام‌هاست، آنها بر آنند که از مرز خیال فراتر بروند و ترکیبی بیافرینند که نشان از رنگ و بوی آتشینِ یلداست؛ همانا نهایت تلاش ما افتتاح جشنی تصویرگرانه به یُمن آغاز زمستان است.

این نمایشگاه از ۳۰ آذرماه تا ۶ دیماه در گالری فردا برپا می‌شود و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک ۲ مراجعه کنند. گالری روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ میزبان بازدیدکنندگان است.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..