جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۰
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نمایشگاه بین‌المللی کتاب الجزایر به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و هنر این کشور به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
نمایشگاه بین‌المللی کتاب الجزایر به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و هنر این کشور به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از الجزایر پرس، «جمال فوقالی» مدیر اداره کتاب وزارت فرهنگ و هنر الجزایر اعلام کرد تصمیم برای برگزاری مجازی بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب الجزایر که مهم‌ترین رویداد فرهنگی این کشور است در راستای تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا گرفته شده است.

با توجه به نبود امکان برگزاری فیزیکی این رویداد فرهنگی که سالانه میزبان بیش از یک میلیون نفر بازدیدکننده است، وزارت فرهنگ الجزایر با مشورت ناشران به تصمیم نهایی مبنی بر برگزاری مجازی دوره سال ۲۰۲۰ رسیده است.

با این وجود، ناشران الجزایری پیش‌تر برگزار نشدن نمایشگاه کتاب الجزایر را بسیار مخرب توصیف کرده و معتقد بودند تنها راه بهبود اوضاع نشر در این کشور برگزاری این رویداد به صورت معمول است و در غیر این صورت عواقب قابل ملاحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

برنامه نسخه آنلاین نمایشگاه کتاب الجزایر هنوز نهایی نشده اما قرار است این رویداد شامل برگزاری نشست‌ها، گفت‌وگوها و میزگردهایی باشد. همچنین قرار است یک سامانه فروش آنلاین کتاب نیز درنظر گرفته شود، گرچه برخی ناشران معتقدند سامانه‌های آنلاین فروش با چالش‌های فراوانی همراه می‌شوند که یکی از دلایل آن سرعت ضعیف اینترنت است.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب الجزایر هرساله از انتهای ماه اکتبر تا اوایل نوامبر برگزار می‌شود. این نمایشگاه سال گذشته میزبان ۱۰۳۰ ناشر از ۳۶ کشور جهان بود و بیش از یک میلیون نفر از آن دیدن کردند.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..