دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ۲۹ مه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نمایشگاه گروهی پوستر تایپوگرافی «عاشورا» در نگارخانه لاله برگزار می‌شود.
نمایشگاه گروهی پوستر تایپوگرافی «عاشورا» در نگارخانه لاله برگزار می‌شود.

هنرمندنیوز: این نمایشگاه گروهی منتخب آثار نمایشگاه پوستر‌های تایپوگرافی است که از ورک شاپ طراحی پوستر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سوگواره عاشورایی انتخاب شده است، که با استفاده از خط سعی در خلق اثر کرده است. در این نمایشگاه سعی در نمایش تکنیک‌های مختلف تایپو گرافی بوده که کنکاشی در رسیدن به ساختار تصویری و بیان دغدغه‌های درونی هنرمندان متعهد است.

نوشتار جدا از رسالتی که بر عهده دارد (خبررسانی) با تبدیل شدن به یک فرم در ترکیب‌بندی (کمپوزیسیون) با کل پوستر یگانه شده و به عنوان یک اثر تجسمی مستقل، نقوش ماندگاری را در ذهن مخاطب بر جای می‌گذارد. به عبارت دیگر پوستر با جدا شدن از موضوع خود همچون هر اثر هنری دیگر فارغ از زمان و مکان باقی می‌ماند.

مناسبت‌های مذهبی امروزه نقش پر رنگ‌تری در جامعه ایفا می‌کند. ایرانیان از دیر باز دلباخته ابا عبدالله الحسین و یاران با وفایش بودند. حال در این فرصت با استفاده از هنر گرافیک سعی در اثبات این مهم داشته‌اند؛ سودای رسیدن به جامعه‌ای حسینی با گره زدن احساسات پاک روح هنرمند می‌تواند چنین آثار مفهومی و زیبا را خلق کند.

مطهره آگاهیان، محمد اردلانی، بیتا افخمی، محمد افشار، حمید اقدسی یزدلی، محمد‌ایمانی راد، نصیر بشیری، محمد بلوریان، علیرضا بیت الهی علیرضا پوراکبری، محمد رضا حافظی، ‌ایمان خاکسار بنی اسدی، احمد خان بابایی، احمد دیندار، صالح زنگانه، محمد جواد زهادت، حامد سهرابی، سهیل صمدی بهرامی، احمد عزیز پور، پدرام فرخ نیا، حسین کامیابی، عرفان کمالی، علی کیان مهر، احسان مرادی، هادی معزی، محمد مکاریچیان، مهرداد موسوی و مسعود نجابتی هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه هستند.

آیین گشایش نمایشگاه روز جمعه ۱۴ مرداد ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۶ تا ۱۹ با حضور هنرمندان و دوستداران هنر در نگارخانه لاله برگزار می‌شود و نمایشگاه تا ۲۴ مرداد ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۸ و پنج شنبه‌ها ساعت ۹ تا ۱۳به جز روز‌های تعطیل دایر خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید آثار به نگارخانه لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله مراجعه کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..