دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ۲۹ مه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مریم کاظمی، کارگردان تئاتر و مدیر جشنواره آموزشی تئاتر «پنجمک» از اجرای عمومی آثار این جشنواره در دی‌ماه خبر داد.
مریم کاظمی، کارگردان تئاتر و مدیر جشنواره آموزشی تئاتر «پنجمک» از اجرای عمومی آثار این جشنواره در دی‌ماه خبر داد.

هنرمندنیوز: مریم کاظمی کارگردان تئاتر و مدیر جشنواره آموزشی تئاتر «پنجمک» عنوان کرد: تابستان امسال جشنواره آموزشی تئاتر «پنجمک» با حضور ۷ نمایش برگزار شد که به دلیل وضعیت قرمز اپیدمی کرونا تصمیم گرفتیم کار جشنواره و برگزاری بخش‌هایی از برنامه آن را تا شرایط بهتر متوقف کنیم. خوشبختانه به نظر می‌رسد از مرحله خطرناک این بیماری همه‌گیر عبور کرده‌ایم بنابراین نمایش‌های جشنواره در قالب اجرای عمومی و به صورت محدود روی صحنه می‌روند.

مریم کاظمی با بیان اینکه در زمان برپایی جشنواره امکان حضور تماشاگران و علاقه‌مندان تئاتر کودک و نوجوان در سالن اجرا وجود نداشت، اجرای عمومی را فرصتی دوباره برای دیده شدن تلاش و زحمت هنرمندان کودک و نوجوان و رویارویی با تماشاگر عنوان کرد که یکی از اهداف جشنواره آموزشی تئاتر «پنجمک» بوده‌ است.

این نویسنده و طراح تئاتر درباره نمایشنامه‌خوانی متون جشنواره نیز تصریح کرد: کتاب نمایشنامه‌ها توسط نشر گیسا چاپ شده‌اند که در دی ماه رونمایی خواهند شد. از آنجا که نمایشنامه‌خوانی یک شیوه شناخته شده برای معرفی اثر نمایشی است و می‌تواند جنبه آموزشی در جهت خوانش درست متن برای هنرجویان کودک و نوجوان داشته باشد، رونمایی هر کتاب با اجرای نمایشنامه‌خوانی آن اثر نیز همراه می‌شود.

وی ادامه داد: روزهای پنجشنبه و جمعه طبق تعریف کلاس‌های آموزشی ویژه آماده‌سازی نمایش های «پنجمک» برای نمایشنامه‌خوانی و اجرای عمومی تمرین می‌کنیم و طبق توافق با پردیس تئاتر تهران و ایران‌مال، امیدوارم بتوانیم دی و بهمن نمایش‌ها را در این ۲ مجموعه روی صحنه ببریم.

نخستین جشنواره آموزشی تئاتر «پنجمک» با ۷ نمایش «پیتر پن»، «شاهزاده و گدا»، «هانسل و گرتل»، «پوستین زرین»، «بابا لنگ دراز»، «آرش کمانگیر» و «پری دریایی» از ۷ تا ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ برگزار شد. کارگردانی و نویسندگی هر ۷ اثر را مریم کاظمی انجام داد و بیش از ۳۰ تن از اعضای گروه تئاتر مستقل در بخش‌های مختلف کارگردانی، مربیگری، طراحی، تبلیغات و روابط عمومی، بازیگری، امور فنی، موسیقی و ... حضور داشتند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..