چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مسئولان سینمایی در چین به تمامی سالن‌های سینما در این کشور دستور داده‌اند حداقل دو بار در هفته به نمایش فیلم‌های سیاسی تبلیغاتی بپردازند.
مسئولان سینمایی در چین به تمامی سالن‌های سینما در این کشور دستور داده‌اند حداقل دو بار در هفته به نمایش فیلم‌های سیاسی تبلیغاتی بپردازند.

هنرمندنیوز: به نقل از ورایتی، هر سینما در چین باید تا پایان سال میلادی حداقل دو بار در  هفته نمایش فیلم‌های پروپاگاندا (سیاسی تبلیغاتی) را در برنامه قرار دهد. در مرحله نخست مسئولان سینمای چین فهرست ۱۲ فیلم را به سینماداران اعلام کرده‌اند.

همچنین  سینماهایی که بخشی از ائتلاف سینماهای هنری چین هستند و شامل پنج‌هزار سینما با سالن ویژه نمایش فیلم‌های پروپاگاندا می‌شوند، طبق این دستورالعمل جدید باید در هفته پنج‌بار این نوع  فیلم‌ها را به نمایش بگذارند.

هدف از نمایش این فیلم‌های سیاسی، جشن گرفتن صدمین سالگرد به قدرت رسیدن حزب کمونیست در چین اعلام شده است و سازمان ملی فیلم چین نیز در بیانیه‌ای رسمی از تمام دست‌اندرکاران سینمایی در هر استان، شهر و منطقه و هر کمپانی فیلمسازی خواسته به تبلیغ و نمایش فیلم‌هایی در راستای جشن صدسالگی تاسیس حزب کمونیست چین از تاریخ اول آوریل کمک کنند.

بیشتر این فیلم‌ها دارای مضامینی درباره عشق به میهن‌پرستی، ملی‌گرایی و سوسیالیسم هستند و تاکنون ۱۲ فیلم شامل هشت فیلم تاریخی، سه فیلم از اکران سال‌های گذشته و یک فیلم جدید برای این منظور در نظر گرفته شده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..