چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ۸ فوریه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

جشنواره نقاشی «رنگ، لبخند و سرزمین من» نگاهی هنری به مفهوم وطن دارد و با معرفی ۲۱۰ اثر برگزیده از ۵ کشور جهان، در فرهنگسرای اندیشه کار خود را ادامه می‌دهد.
جشنواره نقاشی «رنگ، لبخند و سرزمین من» نگاهی هنری به مفهوم وطن دارد و با معرفی ۲۱۰ اثر برگزیده از ۵ کشور جهان، در فرهنگسرای اندیشه کار خود را ادامه می‌دهد.

هنرمندنیوز: سومین دوره از جشنواره نقاشی «رنگ، لبخند و سرزمین من» به همت فرهنگسرای اندیشه و با همکاری انجمن بین‌المللی آبرنگ ایران برگزار می‌شود.

این جشنواره طی فراخوانی از هنرمندان و علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی دعوت کرد تا نقاشی‌های خود را با موضوع «سرزمین مادری» و با محوریت جاذبه‌های هنری و طبیعی آن به دبیرخانه فرهنگسرای اندیشه ارسال کنند.

این فراخوان با استقبال بسیار خوب هنرمندان کشورهای مختلف روبه‌رو شد و ۴۵۰ اثر نقاشی که با سبک رئال و تکنیک آبرنگ خلق شده‌اند از کشورهای ایران، روسیه، پاکستان، بنگلادش و هند به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. هیئت داوران در دو گروه داوران داخلی و خارجی ضمن بررسی دقیق این نقاشی‌ها ۲۱۰ اثر برگزیده را انتخاب کردند. این آثار از روز گذشته جمعه ۲۹ مهر، در نمایشگاه «رنگ، لبخند و سرزمین من» که در نگارخانه فرهنگسرای اندیشه برپا می‌شود به نمایش درآمده است.

هیأت داوران این جشنواره در بخش داخلی از ۲ چهره نام‌آشنای هنر نقاشی کشور، آقایان نادر مهذب‌نیا و محمدعلی یزدچی تشکیل شده و در بخش خارجی نیز آمیت کاپور، بسیک سمالی، آتانور دوگان و پگی بورکسکی داوری آثار را برعهده داشتند.

نمایشگاه نقاشی «رنگ، لبخند و سرزمین من» روز گذشته در نگارخانه اندیشه افتتاح شد و تا روز چهارشنبه ۴ آبان پذیرای هنردوستان خواهد بود. نفرات برگزیده نیز همزمان با مراسم اختتامیه معرفی می‌شوند. هم‌چنین طبق برنامه‌ریزی انجام شده، کارگاه‌ها و ورکشاپ‌هایی در خلال برگزاری نمایشگاه برای هنرجویان تدارک دیده شده است.

بر این اساس، ورکشاپ مهذب‌نیا روز شنبه ۳۰ مهر از ساعت ۱۱ الی ۱۳ برگزار شده و ۲ کارگاه دیگر نیز در روزهای یکشنبه و دوشنبه و در همین ساعت پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

تاکنون ۲ دوره از این جشنواره نقاشی توسط فرهنگسرای اندیشه برگزار شده و محفلی هنری سرشار از محبت و زیبایی بصری برای تشویق هنرمندان به مفاهیمی نظیر وطن دوستی و ارج نهادن به سرزمین مادری را فراهم کرده است. این رویداد هنری تلاش کرده با تعمیق شناخت شهروندان از الگوهای فرهنگی ایران و جهان، زمینه‌ای برای آشنایی بیشتر با هنر جهان باشد. از سویی دیگر، گردهمایی هنرمندان از کشورهای مختلف در این مراسم می‌تواند پیام‌آور صلح و دوستی و روابط فرهنگی هنری در سطح ملی و بین‌المللی باشد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..