جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ۲ دسامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

محمد پاکدل جوان کارگردان نمایش «خرس»:

نمایش«خرس» به نویسندگی آنتون چخوف و طراحی و کارگردانی محمد پاکدل‌جوان، از مهرماه ۹۸ در مجموعه تئاتر دیوار چهارم روی صحنه رفته است. این نمایش به زبان انگلیسی اجرا می‌شود.
نمایش«خرس» به نویسندگی آنتون چخوف و طراحی و کارگردانی محمد پاکدل‌جوان، از مهرماه ۹۸ در مجموعه تئاتر دیوار چهارم روی صحنه رفته است. این نمایش به زبان انگلیسی اجرا می‌شود.

به گزارش هنرمندنیوز، محمد پاکدل حوان در گفتگویی با خبرنگارمان ضمن بیان اینکه چرا ورژن زبان انگلیسی را برای اجرای نمایش خرس انتخاب کرده است، عنوان کرد: امروزه تسلط به زبان انگلیسی برای یک کارگردان تئاتر، فاکتری اساسی تعیین کننده و لازم است که به واسطه آن میتواند خود را از محدودیت ترجمه خلاص کند و به منبع گسترده ای از رفرنس در سطح جهانی دست پیدا کند.

کارگردان نمایش خرس در مورد مخاطبین این نمایش و دیدگاهشان پس از دیدن اجرای نمایش ابراز کرد: من فکر میکنم امروزه وقتی یک مخاطب عام تصمیم میگیرد به تماشای نمایش خرس بیاید، از قبل چالش خود را با زبان نمایش آغاز کرده و مناسبات دنیای امروز او را وادار کرده است که به این چالش تن در دهد و البته این به نیاز مخاطبین امروزی نیز برمی‌گردد.

وی در توضیح اینکه در تئاتر امروز، دیالوگ رتبه سوم را بعد از بدن و میمیک درمقوله بازیگری دارد، افزود: عناصر دیگری چون میزانسن، چیدمان، طراحی نور و لباس و همچنین طراحی صحنه و دکور هر یک به تنهایی و نهایتا در تلفیق با هم در مقوله کارگردانی نیز وجود دارند که در انتقال پیام نمایشنامه در روی صحنه نقشی اساسی ایفا می‌کنند.

پاکدل جوان با اشاره به روایتی از نمایش خرس گفت: ملاکی مجرد و میانسال و زن گریز (به واسطه تجربیات گذشته‌اش) برای وصول طلبش به خانه ی زنی بیوه و تارک دنیا (به خاطر از دست دادن همسرش) وارد می‌شود که در روند نمایش هر دو با تجربیاتی کاملا متضاد با شرایط روحی و روانی شان مواجه می‌شوند. وی در جهت رسیدن به  چگونگی حس نمایش و تسلط بازیگران به زبان انگلیسی اضافه کرد: از آنجایی که تئاتر کاریست گروهی و این پتانسیل فردی تک تک افراد گروه است که در پردازش و تلفیق در کارگردانی کیفیت نهایی را تضمین میکند، به دنبال ایجاد تعادل بین سواد و تسلط انگلیسی بازیگر و استعداد و تجربه تئاتریکال  او روی صحنه بودم که توانستیم با توانایی‌های روشنک رضایی مهر و آیت نتاج به حس نهایی برسیم.

پاکدل جوان در بیان پوستر نمایش و همکاری آذرخش فراهانی در نمایش خرس اظهار کرد: آشنایی و همکاری با اذرخش فراهنی از طریق روشنک رضایی مهر صورت گرفت که اتفاقی بسیار خوب برای این نمایش بود و نکته شایان ذکر، شیوه کار و اخلاق حرفه ای اوست که پس از دیدن  فیلم تمرین نمایش و در جریان قرار گرفتن تحلیل و طراحی صحنه و حتی اجزای دکور همچنان پیگیر بود تا محصول نهایی در بهترین شرایط ممکن تولید و تکثیر شود که به همه اینها باید تعهد و حساسیت حرفه ای وی را اضافه کرد.

وی به عوامل اجرایی نمایش خرس به اختصار اشاره کرد و گفت: محمد پاکدل جوان و روشنک رضایی مهر و آیت نتاج به عنوان بازیگران نمایش، علی طهرانچی مدیر هنری، امیررضا هرمزی مدیر تولید، آتوسا قاضی طراح لباس، علی سینکی طراح دکور، آذرخش فراهانی طراح پوستر، مهدی رایگانی طراح بروشور و گرافیک، سیپان دولتخواه مدیر اجرایی، مازیار رافتی و علی سینکی اجرای دکور، فرشید عباسی عکس، مهدی عبادی و رامین نجفی ساخت تیزر و مدیا و محمدحسن فرازبخت مدیر صحنه با ما در این کار همکاری دارند.

محمد پاکدل جوان در پایان ضمن دعوت علاقه‌مندان به تئاتر اظهار داشت: مخاطبین تئاتر جهت تهیه بلیت این نمایش می‌توانند به نشانی میدان فلسطین، خیابان طالقانی، بین خیابان سرپرست و فریمان، پلاک ۵۴۴ و یا سامانه فروش تیوال مراجعه کنند.

  • هانی احمدزاده

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..