سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

جشنواره فیلم کن از نمایش فیلم کوتاه جدید ساخته «پدرو آلمادوار» کارگردان مطرح اسپانیایی خبر داد.
جشنواره فیلم کن از نمایش فیلم کوتاه جدید ساخته «پدرو آلمادوار» کارگردان مطرح اسپانیایی خبر داد.

هنرمندنیوز: به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم کن، فیلم کوتاه  (۳۰ دقیقه‌ای) ساخته «پدرو آلمادوار» با عنوان «روش عجیب زندگی» با نقش‌آفرینی «اتان هاوک» و «پدرو پاسکال» نخستین نمایش جهانی خود را در هفتاد و ششمین جشنواره فیلم کن تجربه خواهد کرد.

پیش از این شایعاتی درباره نمایش این فیلم در افتتاحیه جشنواره کن نیز مطرح شده بود که «تیری فرمو» این گمانه زنی ها را رد کرده بود.

فیلم کوتاه قبلی «آلمادوار» به زبان انگلیسی به نام «صدای انسان» با بازی «تیلدا سوینتون» سه سال پیش در ونیز به نمایش درآمد.

آلمادوار» از بزرگترین کارگردانان سینمای معاصر اسپانیا، طی چند دهه فعالیت سینمایی جوایز جهانی متعددی کسب کرده است که از مهم‌ترین آنها می‌توان جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی با فیلم «همه چیز درباره مادرم» (۱۹۹۹)، جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه با فیلم «با او حرف بزن» (۲۰۰۲)، جایزه بهترین فیلم اول جشنواره برلین (۱۹۸۷)، جایزه بهترین فیلم‌نامه، کارگردانی و بهترین فیلم معنوی جشنواره کن (۱۹۹۹)، دو جایزه بهترین فیلم خارجی و بهترین فیلم اتحادیه اروپا (۲۰۰۰) از جوایز سزار فرانسه، جایزه منتخب تماشاگران و بهترین فیلم از جوایز فیلم اروپا (۲۰۰۶)، جایزه بهترین فیلم خارجی از جوایز فیلم آلمان (۲۰۰۰)، دو جایزه بهترین کارگردانی (۲۰۰۷) و (۲۰۰۰) از جوایز گویا اسپانیا، جایزه بهترین فیلم خارجی لومیر فرانسه (۲۰۰۰) و دو جایزه بهترین فیلم سال از جشنواره سن‌سباستین (۱۹۹۹) و (۲۰۰۶) اشاره کرد.

هفتاد و ششمین دوره جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۶ تا ۲۷ می سال ۲۰۲۳ (۲۶ اردیبهشت تا ۶ خرداد ۱۴۰۲) برگزار می‌شود و پیش از این نمایش فیلم‌های «قاتلان ماه کامل» ساخته «مارتین اسکورسیزی» و «ایندیانا جونز: روزشمار سرنوشت» از «جیمز منگولد» به صورت رسمی اعلام شده است.

فهرست فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۳ (پنجشنبه ۲۴ فرودین) در یک نشست خبری اعلام می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..