یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

خزاعی:

رئیس سازمان سینمایی،سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نمی‌شود در تهران نشست و برای دیگر استان‌ها برنامه ریزی داشت و به درک درستی رسید،گفت: ساخت سینما فرهنگ ایلام کلید خورده و ۳ سالن قرار است به بهره برداری برسد.
رئیس سازمان سینمایی،سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نمی‌شود در تهران نشست و برای دیگر استان‌ها برنامه ریزی داشت و به درک درستی رسید،گفت: ساخت سینما فرهنگ ایلام کلید خورده و ۳ سالن قرار است به بهره برداری برسد.

هنرمندنیوز: «محمد خزاعی» در  نشست هم‌اندیشی دستگاه‌های فرهنگی استان ایلام اظهار کرد: در این سفر به استان ایلام اگر چه محرومیت‌های مالی را دیدم اما از لحاظ استعدادها و دارا بودن مردمان فهیم و سهم بالای شهدا دارای ارزشمندی بالایی است. همچنین یک همگرایی بسیار خوب در بین نهادها و مردم وجود دارد که این جای تقدیر و تشکر دارد.
خزاعی با بیان اینکه سفرهای گروهی یک ماموریت است تاکید کرد: در خصوص این سفرها این موضوع مطرح است که به سراغ استان‌ها برویم. نمی‌شود در تهران نشست و برای دیگر استان‌ها برنامه ریزی داشت و به درک درستی رسید.
رئیس سازمان سینمایی،سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قصد ما این است که در استان‌ها کم برخوردار حضور پیدا کنیم، گفت: این هفتمین سفر استانی بنده است. در خیلی از استان‌ها با همراهی نهادهای مختلف روبه رو بوده‌ایم. قطعا اگر قولی داده می‌شود ظرف یکسال آینده و یا نهایتا تا سال ۱۴۰۲ حل خواهد شد.
خراعی ادامه داد: در حال حاضر ۲ یا ۳ پروژه در حال ساخت وجود دارد که باید ابتدا این‌ها رفع شوند. ساخت سینما فرهنگ ایلام کلید خورده است و ۳ سالن قرار است به بهره برداری برسد. تجهیز وسایل را برعهده می‌گیرم و ظرف یکسال آینده این ۳ سالن به بهره‌برداری می‌رسد. تجهیز باغ هنر را هم بر عهده می‌گیریم. دفتر سینمایی هم که مطالبه سینماگران است قرار است زمینی در اختیارشان قرار گیرد و تا یکسال آینده این دفتر ساخته می‌شود.
وی ادامه داد:تجهیز سالن آمفی تئاتر دهلران،دره‌شهر و ملکشاهی هم انجام می‌شود تا حداقل یک سالن سینما داشته باشند و سازمان سینمایی هم ۵۰ درصد تجهیز وسایل را برعهده می‌گیرد و مابقی را هم برعهده استانداری می‌گذاریم. همچنین امکان برگزاری جشنواره در استان ایلام وجود دارد و می‌توان جشنواره‌ای را به این استان منتقل کرد. در حوزه فیلم کوتاه هم ۲۵۰ میلیون تومان تعلق می‌گیرد که این مبلغ برای ساخت فیلم کوتاه مناسب است و فرصت خوبی برای فیلم سازی است.
خزاعی تصریح کرد: در حوزه سینمایی هم می‌توان یک فیلم را ساخت. ساخت فیلم‌های بیشتر امکان پذیر نیست چون ظرفیت، نیروی انسانی و بودجه به مقدار کافی وجود ندارد. حداکثر تا سال ۱۴۰۲... در یگر استان‌ها چنین مصوباتی نداشتیم. این دین بر گردن ما هست که این مصوبات را اجرایی کنیم. مسائل زیادی وجود دارد که به دلیل کمبود وقت آن‌ها را مطرح نمی‌کنم.

ایلام از نظر زیرساخت‌ها محروم است

دکتر 《حسن بهرام نیا》، استاندار ایلام نیز در این نشست  اظهار کرد: استان ایلام اگرچه از نظر زیرساخت ها محروم است ولی از نظر فرهنگی، دینداری و تعصبات منطقه‌ای و کشوری در سطح بالایی قرار دارد.

استاندار ایلام تصریح کرد:  استان ایلام دارای مزایای خوبی همچون هم مرز بودن با عراق،  بازارچه مرزی، اربعین، حوادث چوار، نفت و گاز است.همچنین یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای این استان یکدست بودن فرهنگی و مذهبی آن است.

وی با بیان اینکه دولت به استان‌های کم‌برخوردار توجه دارد،گفت: ایلام در حوزه اطلاع رسانی، خبر و فعالیت در فضای مجازی درصد کشور است. در حوزه فرهنگ و ارشاد نیز ظرفیت های بی بدیلی در استان وجود دارد.

استاندار ایلام  خواستار توجه بیش از پیش وزارتخانه به حوزه فرهنگ و ارشاد استان ایلام شد و تاکید کرد: استان ایلام در اجرایی شدن طرح های مشارکتی با حوزه سازمان سینمایی آمادگی لازم را  دارد. اولویت تخصیص اعتبار در استان به تکمیل پروژه های فرهنگی اختصاص یافته است.

بهرام‌نیا با بیان اینکه برای تکمیل برج هنر علاوه بر اینکه از اعتبارات استانی مبلغی اختصاص داده می‌شود، باز نیازمند مساعدت لازم از طرف وزارت ارشاد هستیم، گفت:پیشنهاد ساخت ۵ فیلم قابل قبول و مناسب است.

در ابتدای جلسه برخی از مدیران و چند تن از اصحاب رسانه به صحبت‌هایی کوتاه در خصوص موضوع جلسه پرداختند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..