جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ۱ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

با آثار مدرن و پست مدرن در هتل پارسیان آزادی؛

نهمین حراج هنر معاصر ایران با ارایه آثار مدرن هنرمندان جوان و آثار پست مدرن استادان هنرهای تجسمی جمعه ۲۱ دی ماه در هتل پارسیان آزادی برگزار می‌شود.
نهمین حراج هنر معاصر ایران با ارایه آثار مدرن هنرمندان جوان و آثار پست مدرن استادان هنرهای تجسمی جمعه ۲۱ دی ماه در هتل پارسیان آزادی برگزار می‌شود.

به گزارش هنرمندنیوز، نوبت دوم نهمین حراج تهران با عنوان نهمین حراج هنر معاصر ایران با مدیریت علیرضا سمیع آذر، روز جمعه ۲۱ دی ماه در هتل پارسیان آزادی برگزار می‌شود.

حراج تهران ویژه آثار هنری کلاسیک و مدرن ایران تیرماه هر سال برگزار می شود و نوبت دوم این حراج که از سال ۹۵ در دی ماه برگزار شده است به حراج آثار هنری جوانان و نقاشان معاصر اختصاص دارد و این آثار عموما با هدایت گالری ها به حراج تهران راه پیدا می کنند.

بر این اساس در نوبت دوم نهمین حراج تهران علاوه بر آثار مدرن هنرمندان جوان، آثاری از استادان هنری که کارهایشان پست مدرن است مثل منصور قندریز، منیر فرمانفرماییان و حسین زنده رودی نیز حضور خواهد داشت. تعداد آثار هنرمندان فقید و برجسته پست مدرن در نوبت دوم نهمین حراج تهران ۱۰ درصد آثار را تشکیل می‌دهد، اما جزو آثار گران به حساب می‌آیند.

نهمین حراج تهران ویژه آثار هنری کلاسیک و مدرن ایران هشتم تیرماه در حالی چکش خورد که کل فروش این حراج ۳۱ میلیارد و ۳۷۸ میلیون تومان برآورد شد. گران ترین اثر نهمین حراج تهران، تابلوی بدون عنوان سهراب سپهری بود که با قیمت ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان چکش خورد. در نهمین حراج تهران ۵ اثر هنری فروش میلیاردی داشتند؛ علاوه بر تابلوی منحصر به فرد سهراب سپهری، تابلوی نقاشی خط «هـ هَوّز» حسین زنده رودی با قیمت ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان چکش خورد. همچنین تابلوی نقاشی بدون عنوان رضا مافی یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فروخته شد. اثر دیگری از سهراب سپهری که در این حراج حضور داشت نیز به قیمت یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان فروش رفت. اثر رنگ روغن روی گونی بدون عنوان منصور قندریز نیز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان چکش خورد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..