دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

«سیتسی دانگارمبگا» نویسنده زیمبابوه‌ای به عنوان برنده جایزه ادبی «پن پینتر» معرفی شد.
«سیتسی دانگارمبگا» نویسنده زیمبابوه‌ای به عنوان برنده جایزه ادبی «پن پینتر» معرفی شد.

هنرمندنیوز: به نقل از گاردین، «سیتسی دانگارمبگا» رمان‌نویس زیمبابوه‌ای نامزد «بوکر» که سال گذشته در «هراره» در جریان تظاهراتی علیه فساد دستگیر شده بود برای قدرت تجسم و بیان حقیقت‌های حیاتی در بحبوحه دوران دگرگونی، به عنوان برنده جایزه «پن پینتر» انتخاب شد. داوران از این نویسنده به عنوان صدای امید که همه ما نیازمند شنیدن آن هستیم یاد کرده‌اند.

«دانگارمبگا» نویسنده «شرایط ملتهب» است که توسط «دوریس لسینگ» به عنوان یکی از مهم‌ترین رمان‌های قرن بیستم معرفی شده است. «کتاب نیستی» و «جسد سزاوار سوگواری» که در فهرست نامزدهای نهایی جایزه ادبی «بوکر» جای گرفتند از دیگر آثار این نویسنده هستند.

«دانگارمبگا» همچنین به عنوان فیلمساز، نمایش‌نامه‌نویس و فعال اجتماعی نیز شناخته می‌شود. او تابستان سال گذشته در جریان اعتراضاتی در شهر «هراره» دستگیر شده بود.

جایزه «پن پینتر» در سال ۲۰۰۹ به نام نمایشنامه‌نویس برنده نوبل «هارولد پینتر» راه‌اندازی شده است. این جایزه پیش‌تر به چهره‌های سرشناسی چون «حنیف قریشی»، «تونی هریسون»، «کارول آن دافی»، «تام استوپارد»، «ماگارت اتوود» و «چیماماندا انگوزی آدیچی» اعطا شده است.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..